lamborghini-aventador-roadster-s-presso-wheelsandmore

Lamborghini Aventador S Roadster S-Presso je trochu ostřejší „káva“

Autor: Pavel Srp - 20. 10. 2018


Když si občas objednám espresso, ptají se mě, jestli chci velké nebo malé a jestli do toho chci mléko. Prý takovému druhu kávy každý říká jinak… Když si ale objednáte S-Presso u Wheelsandmore, budou mít naprosto jasno. Tady se vás na nic ptát nebudou a připraví vám svoji variaci na Lamborghini Aventador S.

V rámci auta, na kterém Wheelsandmore svůj balíček úprav S-Presso prezentují, stojí jako základ Lamborghini Aventador S Roadster. Kromě úprav vzhledu je v nabídce i úprava motoru, respektive jeho výkonu. Ten může ze sériových 740 koní a 690 Nm povyskočit na rovných 800 koní a 720 Nm točivého momentu. Stačí k tomu pouze chiptuning atmosférického vidlicového dvanáctiválce, další úpravy netřeba. Zrychlení z 0 na 100 km/h je podle německého tunera nyní otázkou pouhých 2,8 sekundy.

Kromě toho jsou tu nové výfuky s klapkami, které dopřejí motoru nejen lepší oddechování, ale hlavně vytvoří ještě mnohem zajímavější zvukový doprovod.

Z hlediska designu lze zmínit speciální pružiny, které sníží světlou výšku, ale se zachováním možností přizvednutí přední části v případě potřeby – třeba před retardérem ve městě. Do podběhů putovala nová kola v karbonovém designu. Jejich rozměry jsou 9×20 palců vpředu a 13×21 palců vzadu. Aby perfektně lícovaly s blatníky, mají o 10 mm nižší ET než kola originální.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru