LADA_NIVA_Travel_Black-specialni_edice- (1)

LADA Niva Travel [BLACK] se představuje. Speciální edice přidává styl i lepší výbavu

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: LADA - 8. 2. 2022


LADA Niva je pojem, který známe dlouhé desítky let. I tak ale tento název prošel za tu dobu vývojem a dnes už si pod ním lze představit i stylovější a výrazně modernější auto. Ruská automobilka představuje speciální edici Niva Travel [BLACK], která by se mohla v mnohém porovnat i s některými evropskými SUV.

LADA Niva Travel [BLACK], jak se celým jménem nová speciální verze, nazývá, stojí na původním modelu LADA Niva Travel, což je vlastně původně Chevrolet Niva. Tento model však po stažení Chevroletu z Evropy přešel zpět pod křídla Rusů a dostal jméno LADA Niva Travel, aby se nepletl s původní Nivou, která nyní nese přídomek Legend.

Přečtěte si také:  V Německu můžete koupit limitku LADA Niva Legend 50th Anniversary Limited Edition. Změny jsou zejména na designu

Speciální verze Nivy Travel vychází z verze Comfort, která už v základu nabízí docela slušnou výbavu. Nechybí manuální klimatizace, vyhřívaná přední sedadla či elektrická okna a zrcátka. Verze [BLACK] přidává lité disky v černé barvě s průměrem 15 nebo 16 palců, sklopný klíč s ovládáním dálkového centrálního zamykání a alarmu, kryt rezervního kola v barvě karoserie, ale také loga na B-sloupkách či podélné střešní ližiny. Několik designových prvků se dostalo také do kabiny. Tady najdeme černé koberečky a na opěradlech předních sedadel je výšivka BLACK.

Karoserii je možné nalakovat do pěti barev, ale kromě metalické zelené Amazonia, jde o variaci na odstíny šedi: Silver dark gray „Borneo“ (metalíza), Silver gray „Techno“ (metalíza), Light silver metal „The Snow Queen“ (metalíza) a Bright white „Iceberg“.

O pohon této speciální verze se stará 1,7litrový atmosférický čtyřválec, který neprošel žádným vylepšením. Jeho výkon je 58,5 kW/80 koní a točivý moment 127,4 Nm. Dynamika není nijak oslnivá, vždyť z místa na stovku to trvá 19 sekund a maximální rychlost je 140 km/h. Poháněna jsou všechna čtyři kola přes pětistupňovou manuální převodovku a nechybí ani uzávěrka mezinápravového diferenciálu a redukční převodovka.

Přečtěte si také:  Nová LADA Niva přijede v roce 2024. Zachová si designové prvky původního modelu

A cena? LADA Niva Travel [BLACK] začíná na 972 900 rublech, což je v přepočtu přibližně 272 tisíc korun. Pro srovnání uvádíme, že základní verze startuje na 879 900 rublech, což je přibližně 246 tisíc korun.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek