Opel_Mokka-a-Opel_Mokka-e

Kvalita Opelů se za poslední rok zlepšila o 25 %, ukázala analýza

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Opel - Tisková zpráva - 10. 5. 2022 0

Kvalita byla pro značku Opel vždy alfou i omegou – a poslední data ukazují, že v tomto ohledu je Opel aktuálně na historickém maximu: Během posledních dvanácti měsíců se kvalita nových vozů uváděných na trh zvýšila o 25 procent. Tyto informace vyplývají z interně definovaných výrobních standardů výrobce a také ze zpětné vazby od zákazníků, kteří sdílejí své zkušenosti během prvního roku od pořízení nového vozu Opel. Například nové modely Opel Corsa a Opel Mokka vykazují prvotřídní kvalitu výroby bez ohledu na to, zda se jedná o verze s úspornými spalovacími motory nebo akumulátorové elektrické vozy.

Tlak na zvyšování kvality je pochopitelný, protože Opel si vytkl velmi ambiciózní cíl: Nulovou chybovost svých produktů! Pro dosažení tohoto cíle zavedla německá automobilka zcela nové analytické metody, které registrují případné změny vstupních parametrů kdekoli ve výrobním procesu. Tím se eliminuje vznik chyb ve výrobě a operátor výroby tak může včas a účinně zasáhnout. Díky tomu nevznikají žádné vadné díly, výroba se nepřerušuje a výsledná kvalita je trvale vysoká.

Přečtěte si také:  Peugeot 9x8 získal na Mezinárodním automobilovém festivalu hlavní cenu za nejlepší Hypercar roku

„Ve společnosti Opel a v celé skupině Stellantis jsme si stanovili ambiciózní cíle v oblasti kvality: Chceme se stát číslem 1 mezi velkoobjemovými producenty! Systematicky odstraňujeme závady, zvyšujeme kvalitu a tím i spokojenost zákazníků – a zároveň tím snižujeme naše náklady,“ říká generální ředitel automobilky Opel Uwe Hochgeschurtz.

2021-Opel_Astra_Sports_Tourer- (3)

V německých závodech Opelu v Rüsselsheimu a Eisenachu vedl přechod na nejnovější podvozkové platformy skupiny Stellantis ke zřetelným vylepšením. Strategie jednotných platforem a snížení zbytečné složitosti jsou důležitými předpoklady vysoké kvality a spolehlivosti vozidel. V mateřském závodě Opelu v Rüsselsheimu se právě rozjela sériová výroba Astry nové generace. S příslovečnou německou precizností sjíždějí z výrobní linky pětidveřové hatchbacky Astra a zanedlouho se přidají i kombi verze Astra Sports Tourer.

Přečtěte si také:  Nejkrásnějším autem roku 2022 je podle odborné poroty DS 4

Všechny verze SUV modelu Grandland se vyrábějí v německém Eisenachu podle nejvyšších standardů kvality – to potvrzuje i nejnovější zpráva agentury TÜV, ve které se Opel Grandland umístila na vynikajícím 11. místě celkově ze všech 128 kontrolovaných modelů! Podle nejnovějších statistik poruchovosti autoklubu ADAC navíc modely Opel ve svých segmentech vynikají spolehlivostí i jako ojetiny.