Dosloužil vám vůz a rozhodujete se, do jakého modelu investovat, aby byl co nejspolehlivější? Přesvědčíme vás, že nejlepším parťákem pro rodinu i do drsného terénu je automobil Subaru.

1. Čím horší jízdní podmínky, tím více vyniká

Kdy se nejspíše pozná, jestli jste zvolili správný vůz? Správně: když se potýkáte s nepřízní počasí, špatným stavem silnice a dalšími negativními faktory. Jízdní vlastnosti vozů Subaru jsou zárukou pro řešení těchto problémů, a právě na sněhu, blátě a za bouřky se ukáže, že na tyto nezdolné automobily je stoprocentní spoleh.

2. Doporučení odborníků nelžou

Reklamní spoty mohou vychvalovat produkt sebevíc, inteligentní člověk však snadno odhalí jejich malou výpovědní hodnotu. Na čem opravdu záleží, je objektivní hodnocení řidičů, kteří měli možnost si vůz vyzkoušet. Ještě zásadnější jsou pak pozitivní reference jedniček ve svém oboru. Vozy Subaru takové reference pravidelně získávají již od roku 1996, kdy Nezávislý zkušební ústav TÜV vyhlásil jejich Legacy nejspolehlivějším vozidlem.

3. Moderní výbava se opírá o dlouholetou tradici

Automobilka Subaru se datuje až k samotným počátkům automobilismu, do roku 1917. Dnes je součástí koncernu Fuji Heavy Industries a opírá se o japonskou preciznost, rozrostla se však o mnohé další pobočky, například v USA. Kromě výroby automobilů působí také jako letecká laboratoř, kde není místo pro sebemenší selhání.

subaru-outback

Jaké modely letos letí?

Vybíráte-li nový automobil, určitě byste měli zaměřit pozornost na dva nejsilnější koně ve stáji Subaru. V aktuální nabídce největšího prodejce Subaru v ČR, společnosti Emil Frey, září dva modely, každý s trochu odlišnými vlastnostmi:

Subaru Forester je neobyčejné SUV s vyladěným interiérem a mimořádně pohotovými reakcemi. Rozměry tohoto vozu vám umožní naložit celou rodinu nebo partu přátel, aniž by se kdokoliv musel tísnit a stěžovat si, že nemůže natáhnout nohy, a zavazadlový prostor snadno pojme i 4 lodní kufry. A co je nejlepší, i s takto naloženým autem je jízda absolutně bezpečná – Subaru Forester je doslova králem zatáček a zvládání nerovností na vozovce.

Subaru Outback představuje ideální volbu do terénu. Již jeho design působí neohroženě a není to žádná mýlka. Tohle auto s vysokým podvozkem, chráněnou karoserií a terénním režimem X-Mode je perfektním parťákem do nepohody. Samozřejmostí je náhon na 4 kola. A pozor: sami si můžete vybrat, jestli vám více vyhovuje benzínový motor, nebo ten dieselový, automatika, nebo klasická převodovka. Právě revoluční automatická převodovka Lineatronic je však sama o sobě obrovským lákadlem. Třešničkou na dortu je pak interiér vozu. Dokonale odhlučněný, vybavený špičkovým multimediálním systémem StarLink, prostorný.

Přečtěte si také:  Chcete si udělat čistokrevnou Subaru radost? Do Česka míří unikátní edice hodinek STI

subaru-forester