mercedes-benz-tridy-e-w210-masarka

Na internetu se objevil inzerát na Mercedes-Benz E 420, který podle prodejce vlastnil samotný Karel Gott. To, že měl slavný český zpěvák pro mercedesy slabost, se všeobecně ví.

Přečtěte si také:  Jaká auta prošla rukama Karlu Gottovi? Vlastnil Opel, ale i Porsche

V České republice je na prodej stříbrný sedan Mercedes-Benz E 420, generace W210, jemuž se kvůli tvaru předních světlometů přezdívalo „masařka“. O jeho pohon se stará vidlicový osmiválec s objemem 4,2 litru s výkonem 205 kW/279 koní a točivým momentem 400 Nm. Spojen byl výhradně s automatickou převodovkou a poháněl zadní kola. Dynamika vůbec nebyla špatná, zrychlit z 0 na 100 km/h zvládla tato více než 4,8metrová limuzína za 6,3 sekundy a maximální rychlost byla elektronicky omezena na 250 km/h.

Auto, které je na prodej, měl jako první majitel vlastnit Karel Gott. Vyrobeno bylo v roce 1995 a aktuálně má podle inzerátu, který najdete zde, najeto 300 tisíc kilometrů. Přesto má být v dobrém stavu, má mít úplnou servisní historii i původní technický průkaz (jeho toho ale do inzerátu nedal).

V inzerátu lze nalézt spoustu fotografií auta zvenku i uvnitř, včetně jedné, na níž je Karel Gott jako řidič. Fotografie ho ukazuje za volantem auta, jenž by podle ovládání sedadel na dveřích mohlo být Mercedes-Benz. Jestli je to ovšem přímo toto stříbrné éčko, je těžké říci.

Přečtěte si také:  Za tuhle Fabii budete muset zaplatit 800 tisíc. Vlastnil ji totiž Karel Gott

Cenu prodejce nenapsal (a to ani v jiném inzerátu, který lze nalézt zde), auto prodá nejvyšší nabídce. Jestli tedy o něj máte zájem, budete jej muset se svou cenovou nabídkou kontaktovat.

Přidat komentář