15. června 2013 se na okruhu Nürburgring odehrála opravdu parádní akce s názvem Eifelrennen. Na té se předvedla opravdu široká škála vozů a my si představíme asi to nejzajímavější, co bylo k vidění. Tím jsou jednoznačně závodní vozy automobilky Porsche upravené od spolenosti Kremer, která s nimi vévodila závodní skupině C po dlouhých několik let.

Kremer Racing je dobře známý a úspěšný motoristický tým z Kolína nad Rýnem. Založili ho v roce 1962 dva bratři Erwin a Manfred, kteří si pro své závodnícké choutky vybrali vozy Porsche. Chápeme… 🙂 Kromě několika svých úspěchů, zaznamenali další vítězství v podobě vozů, které stavěli a upravovali pro další týmy. Tato široká škála záběru jim zajistila několik ocenění a věhlas doslova po celém světě.

Jeden z jejich nejpozoruhodnějších počinů je výborný a hlavně výkonný vůz s označením K3. Jde o silnější variantu Porsche 935 a vítěze slavného závodu Le Mans v roce 1979. Karoserie je oděna do klasických oranžových barev tehdejšího hlavního sponzora, společnosti Jägermeister, a pohání ho šílených 800 koní. Díky tomu – a samozřejmě i díky své historii – se jednalo o nejvyhledávanější a nejzajímavější kousek na celé akci Eifelrennen. K vidění samozřejmě bylo i několik krásných 356, přes 911 všeho druhu, 906, 928, 935 a dokonce i Porsche SP30, které je postaveno po vzoru závodních vozů amerických závodů Can-Am series.

-AR-