Když máte v rodině více než jedno auto, je při výběru bydlení vždy potřeba přemýšlet, kam je zaparkujete. Pokud jste k tomu ještě třeba vášnivý sběratel a vaše auta nejsou jen tak obyčejná, bývá to problém ještě větší. Ale řešení parkování s nedostatkem místa existuje. A ne vždy se musí řešení nacházet na povrchu, jako třeba v Singapuru u Autobahn Motor.

V nizozemském městě Rotterdam je zrovna na prodej polovina malebného dvojdomku. Že to nedává smysl ve spojení s odstavcem výše? Právě naopak. V domku z roku 1921, který prošel důkladnou rekonstrukcí, najdete celkem pět pokojů, tři koupelny, dvě samostatné toalety a dokonce i saunu, posilovnu či vinotéku. Ze zahrady má pak domek přístup k molu u jezera.

To hlavní je ale ukryto pod povrchem. Z ulice uvidíte jen malé prosklené garážové stání, jakmile do něj ale vjedete, zjistíte že jde o výtah, který vede do suterénu. Tam se vám otevře krásný prostor, kam prý pohodlně zaparkujete minimálně čtyři auta a ještě budete mít dost místa na svých čtyřkolových mazlíčcích provádět potřebnou údržbu. Instalována zde byla i točna, která usnadní to správné parkování.

Je to vskutku zajímavě řešený a povedený rodinný dům. Jen jeho cena je o něco vyšší než byste možná čekali. Nyní je k prodeji za 2 950 000 eur, v přepočtu tedy přes 77 milionů Kč. Za tyto peníze si v Čechách můžete koupit třeba zámek na nebo vilu s osmkrát větším pozemkem. Nicméně ani zámek, ani vila nemají tajnou garáž, a o to nám petrolheadům jde přeci především! 🙂