Kousek od našich hranic je na prodej takřka nejeté BMW 323i E30. Cena možná překvapí

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Meyer-Hafner - 28. 7. 2022


Sehnat trojkové BMW generace E30 v celkem slušné verzi 323i už může být trochu problém. Obzvlášť, když ještě k tomu všemu hledáte takové, které je v dobrém stavu, není zrezlé, po tuningovém zásahu a ideálně ještě technicky v pořádku. Nález takového auta k prodeji se rovná zázraku. A my pro vás dnes jeden takový zázrak máme. Jen ale není vůbec levný.

Auto je na prodej u rakouské firmy Meyer-Hafner a dle informací od prodejce jde o kus, který má najeto jen 260 kilometrů. Je tedy prakticky nový, což dokazují fotky od prodejce. Na nic je na první dobrou patrné, že auto je v dokonalém stavu, a to včetně interiéru. Jde o kus z roku 1985, který má pod kapotou řadový šestiválec o objemu 2,3 litru. Ten na zadní kola posílá výkon 150 koní a točivý moment 205 Nm. To není úplně špatné, a když se k tomu přidá hmotnost jen lehce přesahující tunu, může řidič očekávat zrychlení z 0 na 100 km/h za 8,5 sekundy a maximální rychlost 204 km/h. Ano, na dnešní dobu nic moc, ale nezapomínejme, že jsme v roce 1985 a v autě bez posilovače a všech možných elektronických vychytávek.

Asi se tedy shodneme na tom, že nabídka tak netknutého trojkového BMW je hodně zajímavá. Jenomže je tu háček v podobě té ceny. Prodejce ji totiž stanovil na 119 990 eur, tedy v přepočtu bezmála tři miliony korun. A to je částka, za kterou můžete mít i BMW M3 E46, sice ne takřka novou, ale pořád M3. Netroufáme si říct, jaká by měla být ideální cena, ale tohle je prostě trochu hodně. Ale nesmíme zapomínat na to, že každé zboží má svého kupce. A jsme si jisti, že si jej najde i toto BMW.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru