test-1998-audi-a8-37-v8-5at-d2- (12)

Koupili jste si ojeté auto, ale v jeho interiéru se kouřilo? Je to cítit a nelze se toho zbavit, i když jste ho dlouho větrali? Máme pro vás několik tipů, jak zápach z interiéru odstranit.

Přečtěte si také:  Jezdíte do myčky? Pozor na ty nejdražší programy. Vašemu autu mohou spíše uškodit

Kouření je zlozvyk, který ohrožuje okolí. Velkým problém je i dlouhou dobu přetrvávající zápach

V České republice se mezi kuřáky řadí téměř třetina populace. Někteří vyznavači nikotinu si cigaretu dopřávají jen příležitostně, další zase dbají na to, aby neobtěžovali okolí a cigaretu si zapalují výhradně venku a ve větší vzdálenosti od lidí. Stále větší oblibu si získávají i bezdýmové alternativy klasických tabákových výrobků.

Stále se však najde nemalý počet kuřáků, kteří s kouřem a zápachem příliš nelámou hlavu a zcela spokojeně pokuřují ve svém obydlí i při cestování autem. Takové vozidlo se pak vyznačuje intenzivním zápachem, který není snadné eliminovat. Nicméně budete-li se držet následujících rad, brzy se budete moci v autě volně nadechnout a užívat si jízdu naplno.

Chcete dokonale vyčistit interiér auta? Dodržujte těchto pár pravidel a povede se vám to

Voňavé stromečky a pohlcovače zápachu rozhodně stačit nebudou. Je třeba pustit se do důkladné očisty

Nečeká vás ovšem žádná jednoduchá práce. Je třeba počínat si opravdu důsledně a nevynechat jediný kousek interiéru. Odměnou vám však bude čisté auto bez cigaretového zápachu.

Přečtěte si také:  Tipy a triky na přípravu auta na podzim a zimu

Jak na to?

  1. Otevřete všechna dveře, případně alespoň okna. A ideálně i kufr. Kouř totiž umí proniknout i do něj. Důsledně větrejte, kdykoli to bude možné.
  2. Vyměňte kabinový filtr a vydezinfikujte klimatizaci. Klimatizace může být jedním z hlavním zdrojů nelibého odéru. Nechat ji vydezinfikovat se rozhodně vyplatí i proto, že se v ní mohou po čase množit škodliviny.
  3. Důkladně vyčistěte celý vnitřní prostor. Připravte si vysavač a vhodné čistící přípravky. Na palubní desku můžete místo chemie použít i roztok vody s octem, který nepoškozuje plasty. Nebojte se, odér se po chvíli vyvětrá. Nevynechejte jediný kousek.
  4. Pečlivě vytepujte sedadla a veškeré čalounění včetně stropnice. Právě textilní materiály mají největší tendenci k přejímání nelibých odérů. Kromě prostředků z drogerie vám pomůže i jedlá soda, která je známým pohlcovačem zápachu – posypejte jí textilní prvky nejdříve po 24 hodinách ji zase dokonale vysajte.
  5. Zkuste osvěžovače vzduchu – ideálně přírodní. Stále cítíte stopy spáleného tabáku? Pomoci mohou kávová zrna, levandule a mnohé další aromatické bylinky. Vyzkoušet můžete i výrobky z drogerie nebo vonné oleje.
  6. Nadále co nejčastěji větrejte.

1 komentář

  1. kupoval jsem auto po kurakovi, ale v ackach to umi hezky vycistit, interier byl naprosto v pohode, nic nebylo znat

Přidat komentář