carguy-ferrari-f40-drift-video

Koupil si druhé Ferrari F40, udělal na něm servis a už s ním driftuje

Autor: Pavel Srp -   2. 12. 2018


Jsou mezi námi lidé, kteří neviděli Ferrari F40 ani naživo, natož aby se vněm projeli nebo ho snad vlastnili. Ale člověk, který si říká CarGuy, vlastní rovnou dvě tato epická auta! A s jedním z nich, s tím druhým koupeným, se vydal na závodní okruh.

Mimochodem to jeho první Ferrari F40 také obletělo svět, respektive fotky a videa. On má totiž auta na to, aby s nimi jezdil. Vzpomínáte si na fotky Ferrari F40, s nímž někdo kempoval v divočině? Anebo na Ferrari F40, které jezdilo s řětězy ve sněhu? To je právě „to první“ auto tohoto Japonce.

Na tom druhém autě, které koupil teprve před pár týdny, udělal poměrně zásadní servis techniky, ale i vzhledu. A prakticky se vším se pochlubil na svém facebooku. Však posuďte sami, jak to dopadlo. CarGuy se s námi podělil o zvuk výfuku, ale i samotného motoru. U videa podle překladače píše, že auto má skvělý zvuk, skoro jako závoďák, a motoru se chce do otáček.

https://www.facebook.com/carguy.jp/videos/2152723498278409/

Na autě se řešilo mnohem více, i detaily, včetně seřízení geometrie náprav.

https://www.facebook.com/carguy.jp/posts/2151158005096195

No, a když už bylo vše připraveno, včetně keramické ochrany laku, bylo potřeba se s autem také pořádně svézt. A proč ne rovnou na závodním okruhu?

Auto obouvá závodní pneumatiky Kumho Ecsta V700, takže má docela velkou přilnavost. CarGuy s ním ale přesto driftuje. U svého driftovacího příspěvku píše, že vzhledem k rozložení hmotnosti 30:70 ve prospěch zadní nápravy, není s tímto autem úplně jednoduché driftovat. Jedním slovem také dodává, že kdyby se to nepodařilo, byla by to obrovská škoda. Finanční samozřejmě…

https://www.facebook.com/carguy.jp/videos/1940633396051081/

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek