Koupě auta: Nové nebo předváděcí

Od Komerční sdělení | 27. 11. 2015


Nákup automobilu je z finančního hlediska zásadní položkou v jakémkoliv rodinném rozpočtu. Možná i proto je důležité pouvažovat nad tím, jakým směrem se vydat. Nabízí se totiž dvě rozdílné řešení, mezi nimiž jsou zpozorovatelné rozdíly.

Jednou z variant je nákup nového automobilu a tou druhou pořízení předváděcího vozu. Pakliže nevíte, k jaké z možností se přiklonit, budou vám nápomocny níže uvedené informace.

Koupě nového vozu

S tímto krokem se pojí především „novota“. V produktovém portfoliu automobilky si zvolíte vysněný model, barvu a v neposlední řadě i celkovou výbavu. Na mysli máme typ motoru, objem, ale také exteriérové a interiérové doplňky, jež budou do posledního prvku řešeny tzv. na míru konkrétního zákazníka.

Tento pomyslný luxus je samozřejmě vykoupen vyššími pořizovacími náklady. Při volbě atypické výbavy to může být i delší čekací lhůta na dodání automobilu. Ve finále si však koupíte vůz, jenž vám sedne do nejmenšího detailu.

Tip: Podívejte se na nové vozy Škoda

skoda-superb-pr-tukas

Koupě předváděcího vozu

Druhou variantou je nákup předváděcího vozidla, které má autorizovaný prodejce obvykle skladem, tudíž ihned k dispozici. Jedná se o předváděcí vozy vystavované v showroomu, sloužící jako náhradní dopravní prostředek pro klienta a ke zkušebním jízdám. To vše pod drobnohledem zkušených odborníků, jež dbají na to, že takové auto má stále špičkový technický stav.

Automobil s minimálním počtem najetých kilometrů je vždy téměř, jako nový. Při koupi je pevně dána barva vozu a jeho výbava. Jestliže vám však tato kritéria vyhovují, připravte se na výrazné slevy, oproti ceně vozu nového.

Tip: Podívejte se na předváděcí vozy Opel

Verdikt: nový nebo předváděcí?

Obě řešení mají své klady a zápory a je pouze na vašich osobních potřebách, jakou cestou se vydáte. V obou případech máte záruku perfektního technického stavu a dlouhodobé záruky. Vše se často odvíjí od finanční stránky a konkrétních požadavků zákazníka.

opel-astra-pr-tukas