hyundai_i30_n-a-hyundai_kona_n-nurburgring-1 (1)

Korejským automobilkám se v Evropě daří. Proto plánují modely určené jen pro starý kontinent

Od Anina Russová | Zdroj: Autocar - Foto: Pavel Srp - 7. 6. 2022 0

Evropa nikdy nebyla pro značky Kia, Hyundai a Genesis prioritou. Tou byly spíše asijské a americké trhy. Jenomže posledních pár let se v Evropě právě těmto značkám velmi daří, zákazníci je vyhledávají a prodeje rostou. A toho se právě tato trojice automobilek rozhodla využít. Podle britského magazínu Autocar je dost možné, že tyto automobilky nabídnou modely určené výhradně jen pro Evropu. Další, primárně evropsky zaměřené pak zkusí nabídnout ve světě.

Tyrone Johnson, šéf vývoje značek Hyundai. Genesis a Kia řekl v rozhovoru pro Autocar: „Na evropském trhu jsme tak úspěšní, že jsme dostali zelenou k dalšímu vývoji pro tyto trhy.“ To naznačuje velký nástup značky Genesis v Evropě, ale také možný rozvoj modelů divize N, které mají na všech evropských trzích – ten český nevyjímaje – velký úspěch.

Přečtěte si také:  Jezdili jsme s Hyundai i30 N a Kona N na Nürburgringu. Tohle bylo velké překvapení

Kromě toho má Hyundai v plánu zdvojnásobit velikost svého testovacího centra na Nürburgringu, kde se právě ladí třeba vozy N. Svůj naturel tam vybrousily model Kona N, i20 N, ale i Elantra N, která je ovšem určena pro americký trh. Aktuálně tam testuje i elektromobil Ioniq 5 N. Mimo to tam také přesune testování standardních modelů, které zatím probíhá na bývalé testovací trati Opelu v německém Dudenhofenu.