Kopecký na Rally Bohemia s „Feratem“: jeho Škoda Fabia R5 bude černá s písmenem „F“ + video

Autor: Tisková zpráva - 1. 7. 2016


Úžasná show na 43. Rally Bohemia: Jan Kopecký nastoupí do domácího podniku značky ŠKODA s černým vozem FABIA R5. Toto zvláštní lakování je připomínkou 35. výročí vzniku legendárního československého kultovního hororu „Upír z Feratu“. Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler si chce v sobotu a v neděli i nadále udržet se špičkovým černým soutěžním speciálem neporazitelnost v letošním českém mistrovství v rally (MČR). Na něm se jako host s podporou týmu ŠKODA Motorsport představí také německá dvojice Fabian Kreim/Frank Christian.

„Těšíme se na vrchol českého domácího mistrovství! Rally Bohemia má pro značku ŠKODA vždy mimořádný význam, protože se koná přímo před branami sídla naší značky v Mladé Boleslavi. Po vítězném hattricku v prvních třech soutěžích sezóny chceme v úspěšné sérii pokračovat a nabídnout zaměstnancům značky ŠKODA i četným fanouškům zajímavou show,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. Pohledy všech bude na osmi rychlostních zkouškách v délce 153,28 km určitě přitahovat černý vůz ŠKODA FABIA R5 Jana Kopeckého, který v mistrovství suverénně vede.

Soutěžní speciál s pohonem všech kol má připomínat vzhled legendárního vozu ŠKODA 110 SUPER SPORT (Ferat), který díky hororu Upír z Feratu získal v tehdejším Československu kultovní postavení. Černý prototyp supermobilu tehdy navrhl český umělec Theodor Pištěk, který později dostal Oscara za kostýmy k filmu Miloše Formana Amadeus. 35 let po vzniku hororového sci-fi snímku Upír z Feratu nyní slaví ŠKODA černým vozem FABIA R5 toto jubileum. Ve ŠKODA Muzeu je možné v době kolem konání Rally Bohemia obdivovat nejúspěšnější soutěžní speciál i vůz ŠKODA 110 SUPER SPORT (Ferat).

„Je to super akce. Myslím, že naše černá ŠKODA FABIA R5 bude pro fanoušky jedinečný motiv k fotografování. Pro nás je ale nejdůležitější, abychom na Rally Bohemia byli stejně úspěšní jako dosud a abychom dále posílili své vedení v českém mistrovství. Cílem je čtvrté vítězství v sezóně,“ řekl Jan Kopecký. Zkušený 34letý jezdec by novým vítězstvím předvedl další mistrovský kousek, protože by domácí rally značky ŠKODA po vítězném hattricku v letech 2013 až 2015 vyhrál počtvrté za sebou. Značka ŠKODA je na Rally Bohemia od roku 2009 neporažená.

Svou premiéru v českém mistrovství si s podporou týmu ŠKODA Motorsport odbude na Rally Bohemia i německý mladík Fabian Kreim. Pojede s vozem FABIA R5, který poskytl tým české rallyové legendy Romana Kresty. Tovární posádky Pontus Tidemand/Jonas Andersson a Esapekka Lappi/Janne Ferm pojedou paralelně s Rally Bohemia s dalšími vozy FABIA R5 týmu ŠKODA Motorsport v rámci FIA mistrovství světa v rally (WRC 2) Polskou rally.

„Nejprve Rally Queensland v Austrálii, pak Rally Stemwerder Berg doma a nyní Rally Bohemia – pro mne jsou tyto týdny skutečně plné událostí. Domácí rally značky ŠKODA je ale nepochybně vrchol, těším se na spoustu fanoušků v Česku,“ řekl Kreim.

Fanoušci rally se mohou těšit na mimořádný program ve ŠKODA Parku. Jak se při českém mistrovství v rally již stalo zvykem, je možné vyhrát na jeden rok vůz ŠKODA OCTAVIA RS 230. Navíc se budou konat zvláštní akce v souvislosti s oslavou jubilea kultovního filmu Upír z Feratu ve ŠKODA muzeu.

Škoda Ferat

Víte, že … ?

  • … ve filmu Upír z Feratu hrála jednu z hlavních rolí také Dagmar Veškrnová-Havlová? Je vdovou po bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi, který zemřel v roce 2011. Kultovní film vznikl v pražském Filmovém studiu Barrandov v režii Juraje Herze.
  • … u příležitosti 35. výročí filmu jsou v rámci Rally Bohemia plánovány různé speciální akce? Navíc se bude v pátek (od 19 hodin) před začátkem rally film promítat.
  • … ve startovní listině letošní Rally Bohemia je celkem pět vozů ŠKODA FABIA R5? Vedle Jana Kopeckého a Fabiana Kreima chtějí s nejnovějším vozem nastoupit také zákazníci značky ŠKODA Vojtěch Štajf, Jan Sýkora a Karel Trojan.
  • … nejdelší rychlostní zkouška Rally Bohemia měří 32,28 km? Zkouška Radostín se v neděli pojede dvakrát.
  • … na Rally Bohemia zaznamenala značka ŠKODA naposledy šest vítězství po sobě? V letech 2009 a 2010 zde triumfoval Fin Juho Hänninen s vozem FABIA SUPER 2000, v roce 2011 Belgičan Freddy Loix. V roce 2012 nebyl žádný oficiální konečný výsledek, v letech 2013, 2014 a 2015 zvítězil vždy tovární jezdec Jan Kopecký.
  • … Rally Bohemia se od svého prvního ročníku v roce 1974 až do roku 1985 jmenovala Rally ŠKODA? Značka uvedla tuto rally v život, aby za extrémních podmínek testovala kvalitu a výdrž svých modelů. První rally před 40 lety měla úžasných 1 800 km, rychlostní zkoušky byly rozděleny po celém území tehdejšího Československa. Zúčastnilo se jí 152 posádek, z toho 72 zahraničních.
  • … Rally Bohemia byla po mnoho let součástí mistrovství Evropy v rally a Evropského poháru v rally? V letech 2004, 2005 a 2013 přitom dosáhl současný tovární jezdec ŠKODA Jan Kopecký tří vítězství.
  • … Mladá Boleslav je nejen sídlem značky ŠKODA, ale ve svém okolí také může nabídnout podobně šikmou věž jako v Pise? Symbol zříceniny hradu Michalovice byl kdysi hledači pokladů vychýlen z rovnováhy.

Štítky: , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru