Co uděláte, když žijete v zemi, kde jsou zimy dlouhé, s tuhými mrazy a s velkou nadílkou sněhu? Pořídíte si pořádně auto s pohonem všech kol. Ale co když kola vyměníte za pásy, díky kterým budete schopni dojet skoro kamkoliv na světě? Pak to podle kanadského zastoupení značky Nissan bude ta správná volba!

Právě kanadský importér modelů Nissan se rozhodl, že bude svůj nový sedan jménem Altima, respektive jeho novou verzi, propagovat právě tak, že mu upraví karoserii a přidá místo kol sněžné pásy. Přizval si k tomu na pomoc firmu Motorsports In Action (MIA) a výsledek je prostě dokonalý.

Jak už asi tušíte, místo kol má Nissan Altima čtveřici pásů. K tomu, aby autu seděly, bylo potřeba o 50 mm zvýšit podvozek auta upravit jeho geometrii. Ovšem pohon všech čtyř kol, respektive v tomto případě pásů zůstal beze změny.

Když Dacii, tak tuhle! Duster po rumunské úpravě dostal místo kol pásy – video

Naopak velkou změnou musela projít karoserie. Aby se totiž pod ní tahle sněhová úprava vůbec vešla, bylo potřeba zcela přepracovat blatníky auta. Ty jsou nově o 180 mm širší a jejich výroba prý zabrala 180 hodin. Baví nás, že si u MIA dali velkou práci s tím, aby je na karoserii napasovali. Nešli cestou nýtů a přiznaných spojů, ale právě naopak naprosto čistou prací.

A vypadá to opravdu monstrózně. 😊 Nemyslete si ale, že jde jen o nějakou statickou úpravu, která nefunguje. Právě naopak! Ve videu je vidět, že to funguje více než dobře.

Ještě dodáme, že pod kapotou je ukrytý benzinový čtyřválec o objemu 184 koní a s točivým momentem 241 Nm. Možná vám ty hodnoty nepřijdou nijak závratné, ale pro tuhle pásovou úpravu jsou zcela dostačující.