Konečně! Aston Martin představil V8 Vantage

Od Anina Russová | 23. 11. 2017 0

Aston Martin V8 Vantage potkáváme na silnicích už od roku 2005 bez nějaké větší změny. Ano, vzniklo několik jeho verzí a značka nabídla i různé motorizace, ale nějakou pořádnou změnu už to prostě chtělo. A ta změna právě přišla!

Nová generace Vantage nabídne zcela novou platformu agregát od mercedesu, kterým je čtyřlitrový motor V8 přeplňovaný dvěma turbodmychadly původem z Mercedes-AMG GT. Naladěn je na 375 kW/510 koní a 685 Nm. Pro zajímavost to je stejný výkon jako má DB11, točivý moment je dokonce o 10 Nm vyšší.

Tohle vše putuje přes osmistupňový automat ZF na zbrusu nový zadní elektronicky řízený diferenciál (E-Diff). Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne novinka za 3,6 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 314 km/h.

Co se samotné platformy týče, ta je původem z Aston Martinu DB11, byla však zkrácena a až 70 % dílů je nových nebo zcela přepracovaných. Hmotnost auta se zastavila na 1 530 kilogramech.

V Německu se novinka bude prodávat za 154 tisíc eur, tedy asi za 4 miliony korun. A to není vůbec špatné, obzvláště, pokud přihlédneme k faktu, že konkurence bude o něco dražší. Jde ale o verzi v základní výbavě a sama značka počítá s tím, že zákazníci si svá auta budou chtít vyšperkovat bohatou nabídkou příplatkové výbavy. Orvní šťastlivci se svých nových vozů dočkají už v létě příštího roku.