S koncem letních prázdnin skončí i jedna báječná éra super auta jménem Dodge Viper. Už od loňského roku je jasné, že ani jeho nástupce se nedočkáme, a tak nám nezbývá nic jiného než zamáčknout slzu a vzpomínat.

Od roku 1992, kdy Viper poprvé spatřil světlo světa, si jej zamilovaly tisíce zákazníků, ale i filmových producentů a celebrit. To, když se vůz představil ve velmi úspěšném seriálu „Zmije“. Viper se dočkal velkého množství různých, často hodně ostrých edicí. Ani ty ale jeho konci nezabránily, protože prodeje vozu nekompromisně klesaly.

Překvapivě to ale nebyly právě prodeje, které by mu definitivně zlomily vaz. Tím byly v současné době asi nejdiskutovanější automobilová témata, tedy emise a bezpečnost. Ačkoliv vysoké emise by se ještě nějak vyřešit daly, s bezpečností, tedy alespoň s její současnou podobou, měl prostě Viper problém. Hlavně takřka nulový prostor nad hlavami posádky, kam nelze umístit airbag, udělal své. Podle dostupných informací se tímto problémem navíc prý výrobce ani nechtěl moc zabývat. No, proč by také měl. Viper je/bylo sportovní auto s velmi charakteristickým tvarem karoserie a pokud by o něj z důvodu bezpečnosti muselo přijít, výsledek by byl nejspíše celkem diskutabilní.

Pojďte společně s námi zamáčknout slzu a zavzpomínat, přiložené video dokazuje, že rozhodně je na co!