Konec botičkám na špatně parkujících autech. Strážníkům stačí chytrá aplikace

Autor: Anina Russová - Zdroj: MP Plzeň - Foto: MP Praha - 26. 5. 2023


Ti, kteří zaparkují špatně se velmi snadno mohou blíže seznámit s takzvanou botičkou, tedy systémem, který zabrání v odjezdu. Je to nepříjemné a často zdlouhavé, protože je potřeba čekat na hlídku strážníků, kteří musí botičku sundat. V Plzni ale od botiček postupně upouští. Místo toho strážníkům stačí moderní technologie.

„Díky automatizovanému systému dochází k oznamování dopravních přestupků příslušnému správnímu orgánu elektronickou cestou, a to přímo do jeho datové schránky. K osazování vozidla botičkou přistupuje městská policie již jen zcela výjimečně. Zejména tam, kde tento systém zatím nelze využít, nebo je potřeba zjistit konkrétní osobu řidiče nebo provozovatele motorového vozidla (např. cizinci mimo schengenský prostor),“ popsali plzeňští městští strážníci.

Přečtěte si také:  Co dělat, když na autě najdete botičku? Jako první volejte městskou policii a připravte se na pokutu

Nově tedy řidič chybně zaparkovaného vozidla nedostane výzvu k projednání dopravního přestupku na obvodní služebně městské policie, ani botičku, ale pouze informativní upozornění o tom, že je důvodně podezřelý ze spáchání přestupku. To pro něj v dané chvíli znamená pouze to, že na místě byl strážník, který prostřednictvím mobilní aplikace již přestupek zaznamenal do elektronického systému a nyní je již na správním orgánu, jak celou věc vyhodnotí a po uvážení všech okolností případně svým rozhodnutím stanoví výši sankce.

Podle strážníků tento systém garantuje větší efektivitu činnosti hlídek. A má to benefit i pro samotné řidiče, kteří už nemusí čekat na sundání botičky.

Štítky: , , , ,

1 názor na “Konec botičkám na špatně parkujících autech. Strážníkům stačí chytrá aplikace”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *