Nic už nebude jako dřív. Neodsuzujeme všechny elektromobily, některé nás i celkem baví, Ovšem jsou auta, která by měla mít pod kapotou pořádný motor. Některá auta by prostě měla mít pořádný osmiválec a brumlat! Mezi taková auta patří i Ford Mustang. Ovšem doba plná elektřiny je neúprosná, a tak si tahle původně americká klasika brzy stane čistokrevným elektromobilem.

Tedy ne přímo z dílny Fordu. Přechod Mustangu na elektřinu proběhne pod taktovkou londýnské firmy Charge Automotive. Ta má v plánu „vyrobit“ 499 kusů modelu Mustang GT500 a každý jeden vyjde na v přepočtu 6 milionů korun. Ovšem za to dostanete Mustang jen co do designu. Pod standardní karoserií bude moderní elektromobil.

Elektropohon bude čerpat energii z 64 kWh akumulátoru. Podle dostupných informací by měl dosahovat výkonu až 300 kW a až 1200 Nm točivého momentu. Podle výrobce se zrychlení z 0 na 100 km/h odehraje za něco přes tři sekundy, což zní opravdu zajímavě. Co by ale všechny, kteří by mohli uvažovat nad koupí tohoto elektromobilu, mělo zajímat, je dojezd. Ten by prý měl být kolem 200 kilometrů, což dnes není úplně mnoho. Navíc 200 km je jen papírová teorie, která počítá s ideálními podmínkami. Realita bude asi horší.

Vzhledem k tomu a vzhledem k té ceně si myslíme, že zákazníci se této londýnské firmě asi nepohrnou. Možná se najde pár sběratelů. Ale nemyslíme si, že všechny vyrobené kusy si své majitele najdou.