Citroën se při příležitosti uvedení na trh svého vozu SpaceTourer spojil s francouzskou elektropopovou kapelou Hypnen Hyphen a přichází s koncepčním vozem 4×4 plným barev a dynamiky: vůz SpaceTourer Hyphen, ze kterého čiší optimismus a energie a představuje výraznější verzi svého sériového předchůdce. SpaceTourer Hyphne bude hitem značky Citroën na letošním ženevském autosalonu!

Citroën SpaceTourer Hyphen působí jako svěží barevné dravé auto, které se nabízí pro cesty bez jakýchkoliv limitů a omezení. Svým názvem Hyphen (v angličtině spojovník) propojuje rodinu a přátele, vozy MPV a SUV, město a volná prostranství. Na jeho palubě je vše možné. Každý klan, každý kmen v něm najde místo, aby mohl využívat dobrodružství bez omezení.

Značka se proto zcela přirozeně spojila s hudební skupinou Hyphen Hyphen, aby hudebně doprovodila komunikaci o voze. Mladá skupina z Nice je plná energie, v roce 2016 je nominovaná na několik hudebních cen a na hudební elektropopové scéně si již vydobyla čelní místo.

Ředitel pro marketing a komunikaci značky Citroën Arnaud Belloni k tomu uvedl: „Citroën uměl vždy jít cestou inovací, být průkopníkem a vyhledávat talenty. Setkání s Hyphen Hyphen a navázání partnerství bylo pro nás okamžitě naprosto přirozené. Proběhlo setkání s kapelou nabitou energií, která je graficky i hudebně velmi výrazná. Sedli jsme si v komunikaci a určitě i lidsky! Můžeme tak rovněž spojit naše hodnoty optimismu, sdílení a kreativity.“

U konceptu Citroën SpaceTourer Hyphen jsou zvýrazněny všechny přednosti sériové verze:

  • ZDYNAMIZOVANÝ DESIGN přinášející pocit ochrany a pohody. Jeho výraznou stránkou je dravý vzhled ve výrazných barvách a větší svoboda a funkčnost.
  • STIMULUJÍCÍ INTERIÉR, útulný a pohodlný pro každý „klan“. Cestující se ponoří do pohodové barevné atmosféry, kde na každého čeká skvostné přijetí.
  • VĚTŠÍ MOBILITA, vyzývající k cestování v absolutním komfortu. Díky pohonu 4×4, který vyvinula společnost Automobile Dangel, nabízí ještě více svobody pohybu. Blíží se tak terénním vozům a prokazuje svou schopnost dostat se i na obtížně přístupná místa.

KONCEPT-CITROEN-SPACETOURER-HYPHEN-01

ZDYNAMIZOVANÝ DESIGN

Z koncepčního vozu SpaceTourer Hyphen vyzařuje dynamika, energie a na první pohled evokuje svobodu a aktivity v přírodě.

Svou celkovou rovnováhou a kompaktními rozměry vzbuzuje sílu a odhodlání, bez jakýchkoliv známek agrese.

Přečtěte si také:  Nová ‚tygří masky‘ i světelný podpis Star Cloud. To je Kia Futuron Concept

Citroën SpaceTourer Hyphen přebírá principy SUV a zdůrazňuje jeho originální styl. Jde o široký nárazník, lišty podběhů kol a prahové lišty, které se inspirovaly od koncepčního vozu Aircross. Všechny tyto prvky v matném odstínu Moondust Dark dynamizují eloxované oranžovo červené ozdobné prvky.

Koncepční vůz SpaceTourer Hyphen je vyšší než jeho sériová verze, je opatřen 19palcovými koly s matně černými hliníkovými disky s diamantovým výbrusem a eloxovanými oranžovo červené ozdobné prvky. Na každou pneumatiku bylo umístěno pět gumových pásů evokujících optimální přilnavost, aby se zdůraznil terénní charakter vozu.

S podobnými pásy se setkáváme i na předním nárazníku a v zadní části vozu. V tomto případě jsou z eloxovaného hliníku a jejich úlohou je zvyšovat dojem robustnosti. Evokují také horolezeckou výbavu: popruhy, lana, karabinky.
Plynulý tvar vozu podtrhuje i perleťový svěže zelený odstín karoserie, který je posílen leskle černou střechou a samolepicí fólií s šestiúhelníkovým vzorem. Design působí nesmírně graficky, pohrává si s postupným odstiňováním barev a využívá oranžovo červené motivy. Ještě více je tak zdůrazněna energie sériového vozu SpaceTourer.
Koncepční vůz SpaceTourer Hyphen evokuje nejen cestování, ale také nevšední zážitek z trávení času s ostatními. Jde o stav ducha, v němž se setkává energie, zábava a svoboda.

KONCEPT-CITROEN-SPACETOURER-HYPHEN-02

STIMULUJÍCÍ INTERIÉR

Cestujícím se po otevření bočních posuvných dveří otevře oslňující interiér, dynamizující atmosféra, z jejichž světel a barev vyzařuje pohoda.

Prostor kabiny je zpracován velmi graficky, strop, panely dveří, sedadla a středová konzola jsou zpracovány podobným způsobem a evokují objem a komfort.

Na palubě konceptu Citroën SpaceTourer Hyphen čeká na všechny cestující skvělé přijetí. Každé sedadlo je specificky barevně upraveno za použití postupného odstupňování barev. Sedadla tvoří ve spodní části zelená kůže Nappa s oranžovo červeným prošitím a v horní části látka, jejíž odstín je u každého sedadla jiný. Pro pohodu těla je každé sedadlo opatřeno polštářkem z vyfrézované 3D pěny. Měkký polštářek potažený zelenou kůží Nappa s oranžovým prošitím je připevněn z obou stran sedadla širokými oranžovo červenými popruhy.

Výsledkem je stimulující a aktivující tlumená atmosféra s vynikajícím akustickým komfortem, k níž přispívají i husté koberečky z měkké vlny.

Strop a palubní deska jsou potaženy specifickou látkou, která ladí s odstíny a motivy sedadel. Celek se díky velkému střešnímu oknu noří do přirozeného světla.

Přečtěte si také:  CUPRA odhaluje interiér nového elektromobilu. Naplno ho ukáže na IAA ve Frankfurtu

Posádka se do dynamického interiéru asymetrického stylu s grafickým 2D a 3D odstupňováním barev okamžitě ponoří, nabere energii a společně zažije pocit svobody a dobrodružství „no limit“.

KONCEPT-CITROEN-SPACETOURER-HYPHEN-03

VĚTŠÍ MOBILITA

Koncepční vůz SpaceTourer Hyphen s motorem BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou používá odpojitelný pohon 4×4, který byl vyvinut společně s Automobiles Dangel. Ten vozu zajišťuje výbavu 4×4 a přitom si zachovává jízdní stabilitu a výkonnost vozu SpaceTourer.

Funkce terénního vozu tak zajišťuje mobilitu v horších podmínkách přilnavosti. SpaceTourer Hyphen má vyšší světlou výšku než sériový vůz, takže se dobře pohybuje i na velmi hrbolatých cestách.

Tato přestavba, kterou zajistila společnost Automobiles Dangel, umožnila zachovat všechny atributy komfortu, bezpečnosti a praktičnosti vozu SpaceTourer.

KONCEPT-CITROEN-SPACETOURER-HYPHEN-04