Barrett-Jackson-aukce-mercedes-benz-280-sel-elvis-presley

Máte rádi Rock’n’Roll? Pokud ano, pak máte jedinečnou příležitost pořídit si Mercedes-Benz, který vlastnil samotný Elvis Presley. Na konci září totiž půjde do dražby.

Rock’n’Roll Elvis Presly miloval auta, vlastnil jich spousty a i když k němu nejčastěji sedí Cadillacy, vlastnil i jiné značky. V roce 1971 koupil Elvis úplně nový Mercedes-Benz 280 SEL v prodloužené verzi, kterých bylo vyrobeno jen 8350 kusů. Auto ho tehdy stálo 8 764 dolarů, což by dnes bylo asi 57 tisíc dolarů (cca jeden a čtvrt milionu korun). Elvis si tohle auto nechal až do své smrti v srpnu 1977. Přímo z jeho garáže pak putovalo do „jeho“ muzea.

Nyní je však jeho modrý mercedes na prodej. A vlastně už poměrně dlouho. Kupec se pro něj totiž za půl roku stále nenašel. Padlo tedy rozhodnutí, že v aukci, kterou bude v Las Vegas 27. – 29. září pořádat aukční dům Barrett-Jackson, bude cena začínat na nule a bude bez rezervy.

A co si kupec bude moci odvézt? Označení 280 prozrazuje, že pod kapotou je 2,8litrový šestiválcový motor s výkonem 134 kW, který je spojen s třístupňovou automatickou převodovkou a pohonem zadních kol. Dynamika nebyla nijak oslnivá, ale to nového majitele zajímat nemusí, protože v tomhle autě se bude stejně kochat – pokud s ním vůbec někdy někam pojede… Kromě toho se auto už v té době mohlo pochlubit posilovačem řízení, klimatizací, ale také autorádiem s možností příjmu vln AM i FM, ale umělo přehrávat i starodávnou americkou kazetu Stereo 8, kterou jsme v Evropě ani nepoznali.

Inzerát najdete zde.