Kolem radaru jel pomalu, ale stotisícové pokutě za vztyčený prostředníček se nevyhnul

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Berlínská policie - 13. 1. 2024


Pokuty za rychlost jsou všude na světě běžným standardem, ovšem v Německu mají k tomu pro řidiče poměrně přísný sazebník týkající se lehce odlišných přestupků. Jsou jimi sprostá gesta a nadávky směřované nejen k policii, ale i v ostatním účastníkům provozu. A právě za takové gesto si jeden z berlínských řidičů vysloužil pokutu.

O případu před pár dny informovala sama berlínská policie, která popsala, že řidič jel k policejnímu autu s radarem záměrně velmi pomalu. Standardně by se asi nic nedělo, ostatně, je otázkou, zda by si toho policisté vůbec všimli. Jenomže shodou náhod jelo vedle něj jiné auto, jehož řidič už rychlost překročil. A na fotce, která to dokazuje, je krásně vidět ono neslušné gesto pomalu jedoucího šoféra. Takže ve finále dostal jeden z řidičů pokutu za rychlost, druhý za vztyčený prostředníček, kterým nejspíš vyjádřil to, co si o měření rychlosti myslí. Policisté přesnou částku nezveřejnili, ale dle sazebníku se pokuta může pohybovat až na částce 4000 eur, tedy bezmála 100 000 Kč.

Němci mají na taková gesta a nadávky přesně stanovený ceník. Pokud třeba policistovi řeknete něco ve smyslu „ty stará svině“, vyjde vás to na 2500 eur, tedy asi 62 000 Kč. Pokud sáhnete k označení policisty impotentem, pak se dočkáte pokuty až 1000 Kč (25 000 Kč), idiot pak je levnější, vyjde na 750 eur, tedy asi 18 500 Kč. A pozor na tykání! To je ohodnoceno 600 eury, tedy asi 15 000 Kč.

V Česku žádný konkrétní sazebník není. Ale pozor, i tady můžete s podobným chováním narazit. Za znevážení jejich postavení je možné dostat pokutu až 10 000 Kč.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru