nehoda-koenigsegg-agera

Ve čtvrtek se ve Švédsku nedaleko města Trollhättan stala nehoda exkluzivního sporťáku Koenigsegg Agera RS Gryphon. Mělo se to odehrát během testovacích jízd.

Koenigsegg Agera RS Gryphon je exkluzivní model kombinující karbon a zlato. Tohle auto ale nemá jednoduchý život. Poprvé jsme ho mohli spatřit na loňském ženevském autosalonu, kde byl slavnostně představen. Jenže než doputoval ke svému majiteli, pro nějž byl na zakázku stavěn, byl při finálních testovacích jízdách nabourán. Automobilka Koenigsegg se rozhodla nabídnout smutnému „původnímu majiteli“ nový vůz, který přijal, a tento nabouraný si nakonec nechala pro testovací účely. Oním majitelem neměl být nikdo jiný než americký sběratel automobilů Manny Khoshbin. Dostal se tak k němu nakonec jiný, nenabouraný a neméně exkluzivní model: Koenigsegg Agera RS Phoenix.

Tím ale trable Agery RS Gryphon zdaleka neskončily, potvrdilo se to tento týden ve čtvrtek, kdy se vydal na další testovací jízdy. Ty ale neskončily dobře, což je jasně patrné z úvodní fotografie. Podle té to také vypadá, že na zádi není velké přítlačné křídlo. Problém tak mohl být v nedostatečném přítlaku, ale křídlo také mohlo při nehodě odletět… Že je křídlo ale opravdu nepřehlédnutelné, se nicméně můžete přesvědčit v tomto videu.

Nehoda se stala na běžné silnici Flygfältsvägen, která se nachází nedaleko továrny NEVS ve švédském Trollhättanu. Mimochodem NEVS je společnost, která získala aktiva společnosti Saab v době jejího úpadku v roce 2012, a která v současné době vyvíjí elektromobily. Je to jen shoda náhod nebo Koenigsegg chystá nějaký superelektromobil?