Kobra 11 počesku. Cizinec v kradeném BMW boural a s nožem v ruce si od kolemjedoucího vzal jeho Audi. Zastavily ho až pásy s hřeby

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 10. 8. 2023


Podobný příběh, jaký zažili policisté na Vysočině, se standardně děje v akčních filmech. Nebo v Kobře 11. Vše začalo krádeží jednoho auta a ujížděním, pokračovalo nehodou, další krádeží auta a skončilo to až policejními zastavovacími pásy. A to vše za bílého dne jen kousek od Jihlavy.

Vše se stalo v sobotu 5. srpna 2023, když si cizinec vzal v areálu společnosti, kde pracoval, odložené klíče od cizího vozidla. Do něj pak rychle nasedl a odjel. O kus dál ale nezvládl řízení, vyjel mimo silnici do pole, kde s vozidlem havaroval. U nehody zastavil nic netušící muž, aby zjistil, jestli někdo nepotřebuje pomoci.

„Cizinec souhlasil, jeho vozidlo ale chtěl pouze pro sebe a řídit jej sám. Zaskočeného muže pod pohrůžkou použití nože přinutil vystoupit a ujel. Přivolaní policisté se cizinci rychle dostali na stopu, zastavit se ale řidiči nechtělo a jeho jízda byla nebezpečná. Další jízdu ukončili policisté ujíždějícímu cizinci v prostoru kruhového objezdu za použití zastavovacího pásu. Nebezpečný muž skončil s pouty na rukou. Byl opilý a střízlivěl na záchytce, odkud následně putoval v doprovodu policistů do cely. 23letý muž z Balkánského poloostrova je obviněn ze spáchání tří trestných činů a hrozí mu až desetiletý pobyt za mřížemi,“ popsala policejní komisařka Jana Kroutilová.

Dle prvních výsledků vyšetřování je škoda na prvním ukradeném autě asi 50 000 Kč. Další škoda, tentokrát odhadnuta na asi 10 000 Kč, je na dopravním značení.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru