Kia_XCeed_Supervision_foto

Kia XCeed dostane jako první model značky nový digitální přístrojový štít

Autor: Tisková zpráva - 11. 6. 2019


Pro nový městský crossover Kia XCeed bude v rámci značky Kia poprvé k dispozici plně digitální přístrojový štít Supervision o velikosti 12,3″. Tento prvek výbavy se objeví ještě v tomto roce společně s uvedením modelu na evropských trzích. Vysoce moderní Kia XCeed, jejíž úplné odhalení je naplánováno na 26. června 2019, bude při uvedení do prodeje jedním z technologicky nejvyspělejších kompaktních vozů na trhu.

Komentuje Emilio Herrera, COO společnosti Kia Motors Europe: „Náš nový digitální přístrojový štít Supervision je jedním z mnoha nových technologií nabízených na přání pro model Kia XCeed. Tento prvek se chlubí širokou škálou funkcí, zejména ve vyšších stupních výbavy, a bude důležitý pro srozumitelné a decentní informování řidiče o všem podstatném. Do budoucna bude displej přizpůsoben i pro další modely Kia v souladu s naší snahou hledat nové způsoby zobrazování užitečných a důležitých informací na cestách.“

Nový displej s vysokým rozlišením a vynikající čitelností

Nový přístrojový štít Supervision o velikosti 12,3″ pro model Kia XCeed byl navržen tak, aby zajistil co nejsrozumitelnější předávání informací. Digitální štít o vysokém rozlišení 1920×720 obrazových bodů nahrazuje dnešní tradiční rychloměr a otáčkoměr v osobních vozech značky. Jednolitý displej obsahuje zcela ostré digitální kruhové ukazatele rychloměru a otáčkoměru; díky vysokému obnovovacímu kmitočtu displeje jsou zaručeny hladké a rychlé reakce na všechny pokyny od řidiče.

Mezi dvojicí kruhových ukazatelů se nachází multifunkční displej ovládaný pomocí spínačů na volantu. V této části displeje může řidič ve svém zorném poli snadno sledovat pokyny navigace, stejně tak jako informace audio systému, informace o voláních a kontaktech nebo detailní informace o trase. Sem patří i hodnoty aktuální a průměrné spotřeby paliva. Dále je systém schopen zobrazovat upozornění diagnostiky vozidla; rozevírací oznámení mohou být provázána s různými systémy aktivní bezpečnosti a technologiemi na podporu řízení i dopravními informacemi v reálném čase nebo navigací. Centrální multifunkční displej rovněž zobrazuje pokyny systému rozpoznávání únavy řidiče, jenž doporučuje přestávku v řízení pokaždé, když zaznamená příznaky únavy řidiče.

Když majitel vůz zaparkuje a vypne motor, na novém sdruženém displeji se dále přehraje krátká animace vozidla v pohybu společně se shrnutím jízdy. Součástí shrnutí je doba jízdy a ujetá vzdálenost, průměrná spotřeba paliva a odhadovaný zbývající dojezd v závislosti na obsahu palivové nádrže.

Přečtěte si také:  Peugeot láká na úplně nový model 408. Zcela ho ukáže příští týden

Nový přístrojový štít Supervision se pro nový model Kia XCeed bude nabízet jako prvek výbavy na přání (v závislosti na konkrétním trhu a specifikaci vozidla). Nahrazuje fyzické kruhové ukazatele a monochromatický LCD displej 3,8″, resp. barevný TFT LCD displej 4,2″ pro toto vozidlo v odlišné specifikaci výbavy.

Test Kia Ceed 1.0 T-GDI 88 kW

Grafika voliče jízdních režimů

Některá provedení vozů z modelové řady Kia XCeed se budou (podobně jako jiné modely z rodiny Ceed) nabízet s voličem jízdních režimů Drive Mode Select. Řidič si tak bude moci upravit parametry jízdního chování a výkonu vozidla v souladu s konkrétními jízdními podmínkami: v režimech Normal a Sport se používá odlišné nastavení pro řízení, převodovku a odezvu škrticí klapky.

Zvolenému režimu se přizpůsobuje i nový digitální přístrojový štít Supervision se specifickou grafikou pro každý režim. Přístrojový štít po přepnutí na jiný jízdní režim zobrazuje podrobnější informace týkající se příslušného režimu. V režimu Normal se zobrazuje aktuální spotřeba paliva, klasické kruhové ukazatele tachometru i otáčkoměru a další informace palubního počítače. Po přepnutí do režimu Sport zajistí systém výraznější zobrazování aktuální rychlosti jízdy i otáček motoru, kdy pro tento účel použije větší a čitelnější způsob prezentace. V režimu Sport jsou méně podstatné informace skryty, aby se zbytečně neodváděla pozornost řidiče.

Digitální přístrojové desky budoucnosti

Při vývoji digitálního přístrojového štítu ověřuje Kia využitelnost svých palubních technologií v kontextu budoucího technického vývoje. Digitální sdružené přístroje představují klíčový způsob zprostředkování dat a informací z nejrůznějších zdrojů. Díky novému systému bude Kia plně připravena do svých palubních displejů začlenit i budoucí nejmodernější bezpečnostní technologie a technologie hnacích ústrojí.

Displej je například díky své kvalitní grafice ideálním místem k zobrazování působivých informací o elektrifikovaných pohonech, které se nasazují do stále vyššího počtu vozů Kia. Digitální přístrojový štít po dalších úpravách v budoucnu dokáže zobrazovat ukazatele spotřeby paliva, jízdní režim a informace palubního počítače, nebo dokonce toky energií mezi bateriemi a elektromotory. Digitální displej také zajistí jedinečné optické propojení s jízdním režimem Eco u některých modelů. Nový přístrojový štít Supervision se v budoucnu objeví v dalších vozech Kia s částečně hybridním, hybridním, plug-in hybridním nebo čistě elektrickým pohonem.

Kia ukázala první oficiální fotografii modelu xCeed. Potvrzuje předchozí špionážní snímky

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek