kia_sportage-jeden_milion_vyrobenych_kusu_na_slovensku

Kia Motors Slovakia v prosinci 2020 vyrobila miliontý kus modelu Sportage čtvrté generace. Současná verze se vyrábí od konce roku 2015, vyrobení jednoho milionu vozů tohoto modelu trvalo přibližně pět let.

Přečtěte si také:  Test Kia Sportage 2.0 CRDi MHEV AWD 8AT (2020)

Za prvních jedenáct měsíců letošního roku vyrobil výrobní závod na Slovensku zatím více než 140 000 kusů modelu Sportage. Také v roce 2020 tvoří Sportage více než polovinu z celkové produkce slovenského výrobního závodu. Změnu preferencí zákazníků lze sledovat i u tohoto prodejně úspěšného SUV. V posledních letech se přesouvá pozornost k výbavám s benzínovou pohonnou jednotkou – v tomto roce jí bylo vybaveno až 70 % modelů Sportage. K dispozici jsou i verze s dieselovými agregáty, které jsou ve slovenské továrně vyráběny i v elektrifikované verzi jako 48V mild-hybrid. Elektrifikované pohonné ústrojí modelu Sportage bylo letos vyrobeno pro více než 24 tisíc zákazníků.

„Model Kia Sportage čtvrté generace je mezi zákazníky stále velmi populární. Atraktivní design, vysoká kvalita a moderní technologie jsou hlavní pilíře jeho úspěchu. K jeho oblíbenosti v posledním období přispívá i dostupnost elektrifikované mild-hybridní verze, která v tomto roce tvoří zatím více než 18 % výroby modelu Sportage,“ řekl Ján Žgravčák, mluvčí společnosti Kia Motors Slovakia.

Jubilejní miliontý vyrobený kus modelu Sportage aktuální generace ve výbavě GT-Line byl začátkem prosince vystaven v areálu závodu Kia Motors Slovakia. Nepoputuje k zákazníkovi, ale byl součástí soutěže, v níž deset zaměstnanců výrobního závodu Kia Motors Slovakia získalo právě tento vůz na jeden měsíc s plnou nádrží. Vyhrát tento jedinečný automobil mohli po správném zodpovězení otázek právě o této modelové řadě.

Přečtěte si také:  V duchu tradice, ale inovativně: Porsche Engineering slaví 90 let evoluce péče o zákazníky Porsche

Kia Sportage byla druhým typem automobilu po modelu cee’d, která se na Slovensku začala vyrábět ještě v roce 2007 – tehdy to byla její druhá generace. Do roku 2010 bylo v této generaci vyrobeno více než 100 000 vozů. Následující třetí generace, která si získala sympatie mnoha zákazníků po celé Evropě, byla do roku 2015 vyrobena v počtu téměř 800 tisíc kusů. Po sečtení všech tří generací modelu Sportage, které se v závodě Kia Motors Slovakia v Tepličce nad Váhom do konce roku 2020 vyrobily, dojdeme k číslu 1,9 milionu. Více než polovina z tohoto počtu připadá pro stále vyráběnou čtvrtou generaci, jejíž výroba bude pokračovat i v roce 2021.