kia carnival

Početné rodiny to s výběrem vozu nemají moc jednoduché. Těch opravdu rodinných, tedy ne různé osobní dodávky, ale klasická MPV, je jako šafránu. Na jiných trzích ale tento typ aut nevymřel. Právě naopak. Jedním z typických rodinných MPV je i Kia Carnival, která je oblíbená především v Americe. A právě tam ji automobilka kvůli jednomu malému plastovému dílu svolává do servisů.

Ukázalo se totiž, že mají problém s bočními posuvnými dveřmi, které se v extrémním případě mohou za jízdy otevřít. Problém je v malém plastovém dílu uvnitř mechanismu zabezpečení proti otevření, který nevyrábí automobilka, ale jeden z jejich dodavatelů. Dílek může způsobit, že se po otevření dveří zablokuje západka zámku a dveře se následně nedovřou správně.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce svolává stovky Phantomů do servisu. Mají problém s kamerovým systémem

Nicméně chyba by v takovém případě nebyla jen na straně automobilky, ale i u řidiče. Dveře totiž disponují výstražným zařízením. Pokud nejsou správně dovřené, upozorní na to řidiče čtyři pípnutí. Ve chvíli, kdy je řidič ignoruje a jede rychleji než 10 km/h, systém vydává nepřetržité pípání. To by mělo řidiče dostatečně varovat.

Kia zatím nemá informace o tom, že by se v souvislosti s touto závadou někomu něco stalo. Ani nemá zprávy o tom, že by se někomu dveře za jízdy otevřely.  Jde tedy o preventivní svolávací akci, která se týká 2956 vozů vyrobených mezi 28. červencem 2021 a 14. říjnem 2021.

Přidat komentář