Co se stane, když proti sobě při závodech ve sprintu na startovní čáře postavíme Ford Mustang GT s motorem V8 a novinku v podobě Kia Stinger GT s dvojitě přeplňovaným motorem V6? Tipovali byste, že cílovou pásku protne dříve Korejec?

Pojďme se podívat, co obě auto pohání. V případě Fordu Mustang jde o pětilitrový atmosférický osmiválec do V, který nabízí v Austrálii 306 kW a 530 Nm (v ČR má 310 kW, točivý moment je stejný). Z 0 na 100 km/h by měl podle technických údajů zrychlit za 4,8 sekundy.

Naproti tomu Kia Stinger má sice jen 3,3litrový motor V6, ale dvě turbodmychadla. Díky tomu je výkon 272 kW a točivý moment 510 Nm. Je to méně než u Mustangu, ale i díky pohonu všech kol dokáže z 0 na 100 km/h zrychlit za 4,9 sekundy.

Jenže co v praxi? Nebude mít Ford Mustang příliš velký problém s přenosem svého výkonu na silnici? Nedojde jednomu z aut dech po překonání 100 km/h? A nebo to bude vyrovnané až do cíle? Překvapivě nebude, protože s docela slušným náskokem nakonec vyhraje Kia. Překvapení?