Společnost Kia Motors Corporation dnes oficiálně uvedla značku Kia na mexický trh. Přibližně 250 zástupců vlády, průmyslu a médií se stalo svědkem příchodu nového hráče na místní automobilový trh, jímž začíná nová éra globální expanze jihokorejského výrobce automobilů. Na slavnostní akci v Mexico City mezi přítomnými VIP nechyběli Rodrigo Medina de la Cruz, guvernér státu Nuevo León; Juan Pablo de Negris, investiční ředitel společnosti ProMexico; a Jeon Bi-Ho, velvyslanec Jižní Koreje v Mexiku.

Na akci byly potvrzeny definitivní informace o vstupu značky Kia na mexický trh. Devátý největší výrobce automobilů zahájí prodej 1. července 2015 s 21 prodejci v 10 největších mexických velkoměstech. Zpočátku budou mexické veřejnosti nabízeny tři dovážené modely – sedan Forte („Cerato“ nebo na některých trzích také „K3“), kompaktní SUV Sportage a středně velké SUV Sorento. V listopadu 2015 rozšíří modelovou nabídku nový sedan Optima. Společnost bude na místním trhu nabízet bezkonkurenční záruku výrobce na 7 let/150 000 km.

Kia také oznámila, že rozšíří mexickou prodejní síť o dalších 26 prodejců, kteří by měli zahájit svou činnost do ledna 2016. Do roku 2017 by měli mít zákazníci k dispozici celkem 65 prodejců. Všechna dealerství Kia v Mexiku budou sdílet charakteristické architektonické pojetí značky „Red Cube“.

Initial Kia Mexico Dealer Locations

Tae-Hyun (Thomas Oh), výkonný viceprezident a provozní ředitel společnosti Kia Motors, ve své úvodní řeči řekl: „Mexiko je jedním z posledních trhů na světě, na kterém nebyla značka Kia dosud obchodně přítomna, a náš vstup na mexický trh je jasným dokladem důležitosti tohoto trhu pro naši budoucnost. Těší nás, že můžeme místním zákazníkům poskytnout vozidla s kvalitou, bezpečností a technikou nejvyšší světové úrovně, a to včetně záruky, která nemá na tomto trhu konkurenci.“

Kromě toho je již přibližně z 50 procent dokončena výstavba prvního výrobního závodu Kia v Mexiku, který vyrůstá v městě Pesqueria, ve státě Nuevo León (nedaleko Monterrey). V nejmodernějším závodě, který si vyžádal investici ve výši 1 miliardy USD, bude sériová výroba zahájena podle plánu v polovině roku 2016. Výstavba byla zahájena v říjnu 2014 a měla by být dokončena v prosinci letošního roku. Závod s výrobní kapacitou 300 000 vozidel ročně poté vstoupí do pětiměsíční fáze předsériové výroby, jejímž účelem je zajistit nejvyšší kvalitu výroby, než začnou z montážní linky sjíždět první vozidla určená pro zákazníky.

Přečtěte si také:  Škoda už v Rusku vyrobila tři čtvrtě milionu aut. Trvalo to 12 let

Prvním modelem, vyráběným v závodě Kia Motors Mexico, bude oblíbený sedan Forte a později budou do místní výroby zařazeny další, dosud nespecifikované kompaktní modely Kia. Kromě uspokojování poptávky místního mexického trhu budou vozidla z tohoto závodu vyvážena do četných zemí tohoto regionu, včetně USA a na další latinskoamerické trhy.

Kia Motors Mexico Plant Construction Site (June 2015)

Po uvedení závodu do provozu bude Kia disponovat globální výrobní kapacitou ve výši 3,37 milionu vozidel. Kromě toho vytvoří projekt výrobního závodu velký počet pracovních míst. Přímo závod Kia Motors Mexico přijme přibližně 3 000 zaměstnanců a do roku 2017 vznikne dalších 7 000 pracovních míst u dodavatelských firem.

Thomas Oh svou řeč uzavřel následujícími slovy: „Těšíme se, že budeme přispívat k trvalému růstu mexické ekonomiky a místního automobilového průmyslu, vytvořením velkého počtu pracovních příležitostí a zároveň vzrušující nabídkou nových automobilů pro mexické zákazníky. Jsem přesvědčen, že značku Kia čeká v Mexiku strmý start a že majitelé vozů Kia budou nejspokojenějšími zákazníky na trhu.“

Kia Mexico Brand Launch Ceremony_1

Comments are closed.