Kia se chystá na svůj debut na Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Ukáže nový elektromobil i speciální Stinger

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: Kia -  1. 7. 2021


Na oslavu premiéry značky Kia na Festivalu rychlosti v Goodwoodu ukáže Kia svůj nový netrpělivě očekávaný elektromobil Kia EV6, jakožto i exkluzivní Stinger GT420, vyrobený pouze v jediném exempláři.

Čtyřdenní letní akce, údajně největší a nejvýznačnější slavnost automobilové kultury na světě, se pořádá od čtvrtka 8. července do neděle 11. července a diváci zde spatří úchvatnou přehlídku nejvzácnějších, nejnovějších a nejexotičtějších vozů, jaké kdy člověk stvořil.

Přečtěte si také:  Nový elektromobil Kia EV6 se představuje. Nebude chybět ani sportovnější verze GT s 430 kW

Britské veřejnosti se poprvé ukáže model Kia EV6, který zpestří ‚Electric Avenue – Cestu do roku 2030‘ v podání Sky Zero, novou atraktivní podívanou, během níž se představí pestrá paleta elektromobilů dostupných na současném trhu, resp. připravených k uvedení v blízké budoucnosti. Přehlídka se uskuteční v nové nepřehlédnutelné konstrukci rozložené v samotném srdci Festivalu rychlosti mezi ‚Laboratoří budoucnosti v podání bp‘ a padokem ‚First Glance‘, kde diváky pohltí barevné vizuální prvky a futuristické ozvučení prostoru.

Dva velmi speciální modely

EV6 je prvním vozem značky Kia postaveným na revoluční modulární platformě E-GMP (Electric-Global Modular Platform), poháněným výhradně elektrickou energií. Model standardně vybavený akumulátorovým modulem 77,4 kWh a 800V systémem nabíjení slibuje dojezd až 510 km a nabíjení z 10 na 80 procent kapacity za pouhých 18 minut. Konstruktéři Kia dokončující vývoj provedení EV6 GT by rádi dosáhli akcelerace z místa na 100 km/h za 3,5 sekundy.

Přečtěte si také:  Kia, kterou nemůžete mít. Jaké jsou zajímavé modely korejské značky, které jsou k dispozici po světě?

Model EV6 v Goodwoodu doprovází pozoruhodný vůz Stinger GT420, který se ukáže v oslavovaném padoku ‚First Glance‘ (na první pohled). Tento závodní vůz z vlastního vývoje Kia, vyrobený pouze v jediném exempláři, díky pečlivému odladění dvojitě přeplňovaného benzínového motoru 3,3 litru V6 dosahuje ohromujícího výkonu 422 koní s maximem točivého momentu 560 Nm. Na závodní dráze se pyšní pozoruhodnou agilitou, za níž stojí na míru odladěné odpružení i komponenty zavěšení kol, výrazné snížení hmotnosti a vylepšené brzdy Brembo.

Štítky: , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek