Kia, kterou nemůžete mít. Jaké jsou zajímavé modely korejské značky, které jsou k dispozici po světě?

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Kia - 4. 6. 2020


V roce 2019 společnost Kia Motors Corporation (KMC) prostřednictvím svých 5 000+ prodejních míst prodala zákazníkům 2,77 milionu vozidel ve více než 180 zemích. Každá země má své specifické spotřebitelské trendy, chování zákazníků, jejich preference a požadavky, což dává značce Kia příležitost nabídnout širokou škálu produktů na různých trzích po celém světě.

Globální nabídka Kia zahrnuje modely konkurující etablovaným prémiovým značkám, malé městské vozy, modely s čistě bateriovým pohonem, vysoce výkonné automobily a širokou škálu crossoverů a až osmimístných SUV vozů. Stejně jako ve většině evropských zemí, je v České republice k dispozici 14 modelů, z čehož 6 vozů je nabízeno se čtyřmi typy alternativních pohonů (MHEV, HEV, PHEV, EV) produkující nízké a nulové emise. Zákazníci tak mají na výběr od malých městských automobilů jako je Picanto až po rodinná SUV typu Sportage a Sorento. Na mnoha jiných trzích jsou však k dispozici zcela odlišné možnosti.

K oslavě globální nabídky produktů značky Kia je zde vybraná řada vozů „Kia, které nemůžete mít“ v České republice, které ukazují rozsah celé nabídky automobilky.

Kia K900

Kia K900 je luxusní sedan této značky. K900 pomohl zvýšit hodnotu značky Kia na klíčových trzích po celém světě, zejména v Koreji a Severní Americe. Tento luxusní sedan má k dispozici motor V8 GDI s objemem 5,0 litrů – nejvýkonnější, jaký kdy značka Kia vyrobila – spolu s jednotkou 3,3 T-GDi V6 nacházející se v modelu Stinger. Díky luxusnímu a sofistikovanému designu v interiéru a exteriéru je tento model výzvou.

Kia Seltos

Kia Seltos, uvedená na trh v roce 2019, se vyznačuje výraznými konstrukčními detaily, které propůjčují kompaktnímu SUV atmosféru podnícené sportovnosti. Seltos se vyrábí pro různé regiony ve dvou výrobních závodech společnosti Kia – v okrese Anantapur, v Andhra Pradesh v Indii a v Gwangju v Koreji.

Kia Ray EV

Výroba modelu Kia Ray EV byla spuštěna v roce 2011 a jednalo se o první korejský elektromobil. Výhradně pro domácí trh je Ray EV napájen 50kW elektromotorem a vysokokapacitním lithium-iont polymerovým akumulátorem o kapacitě 16,4 kWh a je schopen jednorázově ujet 140 km na jedno nabití. Díky svým malým rozměrům je ideálním městským autem a nejčastěji vídaným vozem v ulicích korejského Soulu.

Kia Soul GT-Line

Zcela nový Soul se prodává mimo Evropu a je k dispozici v provedení „GT-Line“. Sportovní třída přichází s přepracovanou přední a zadní maskou, 18palcovými disky z lehké slitiny, jedinečnými bočními prahy a s červenými akcenty, sportovně vyladěným odpružením a je k dispozici s přeplňovaným motorem o objemu 1,6 litru o výkonu 201 koní.

Kia Rio sedan

Pětidveřová Kia Rio je v České republice dobře známým a populárním modelem, ale v jiných zemích, jako je Rusko, je k dispozici výhradně jako čtyřdveřový sedan.

Kia Mohave

Kia Mohave je pojmenována po slavné poušti v Kalifornii a vyvolává obrazy drsné houževnatosti, klidného ticha a extrémních teplot. Mohave je k dispozici s benzínovým motorem V6 3.8 litru nebo dieselovým motorem V6 3.0 litru CRDi. Mohave je dalším skvělým příkladem vysoce kvalitních SUV značky Kia.

Kia GT420

Kia GT420, vyrobená a vyvinutá z prvního předprodukčního britského modelu Stinger, dokonale zrcadlí slogan značky „Power to Surprise“. Jedná se o spolupráci mezi britským zastoupením automobilky Kia, médii a technickými týmy. Tento společný projekt byl dokončen za pomoci, podpory a know-how z technického centra Hyundai Kia European Technical Center v německém Rüsselsheimu. Díky jemnému a rozsáhlému doladění produkuje Stinger GT420 neuvěřitelných 422 k a 560 Nm točivého momentu.

Kia Cadenza / K7

Modernizovaný model Kia Cadenza debutoval na Chicago Auto Show na začátku roku 2020. Prémiový sedan je poháněn 3,3litrovým motorem V6, který disponuje výkonem 290 koní. Cadenza, nabitá technologií a moderních funkcí, zůstává věrná svému poslání nabídnout luxusní interiér v kombinaci s jízdním komfortem.

Kia K2700

Kia nevyrábí pouze osobní automobily pro rodiny s dětmi, značka také vyrábí užitková vozidla – Nákladní automobily řady K jsou vybaveny extra dlouhou 1110 mm (standardní) a 1 630 mm širokou nákladní části vozu, což poskytuje dostatečnou nosnost. Nákladní část kolejového vozíku má nízkou výšku 770 mm pro snadnější přístup při nakládce a vykládce.

Kia Telluride

Telluride je první Kia navržená speciálně pro severoamerický trh. Je největším doposud vyrobeným modelem Kia v historii, poskytuje pohodlné sezení až pro osm osob. Disponuje výkonným 3,8 litrovým V6 s 8stupňovou automatickou převodovkou o výkonu 291 koní a s pohonem všech kol. Kia Telluride je držitelem více než 70 ocenění a prestižního titulu Světové auto roku 2020.

Kia Sedona

Sedona je pohodlný reprezentativní a víceúčelový minivan. Nabízí větší luxus a sofistikovanost a poskytuje sezení až pro 11 cestujících (v závislosti na trhu) s délkou přesahující 5 metrů. Tento rafinovaný minivan nabízí prostor nejen pro vícečlennou posádku, ale především pro převoz nadměrného nákladu a zavazadel, která pojme zavazadlový prostor o objemu až 4 020 litrů.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru