KiaMotorsManufacturingGeorgia_USA

Společnost Kia Motors Corporation slaví již 10. výročí výroby vozidel v americkém West Pointu (stát Georgia). Výrobní závod s označením KMMG (Kia Motors Manufacturing Georgia) byl vůbec prvním výrobním závodem, který společnost v Severní Americe otevřela. Doposud napomohl k vytvoření více než 15 tisíc lokálních pracovních míst a vyrobil přes 3 miliony vozidel.

V říjnu 2006, kdy byl položen základní kámen, se KMMG stal teprve třetím zahraničním výrobním závodem uvedené korejské firmy; výstavba závodu si vyžádala přes tři roky a v listopadu 2009 sjel z výrobní linky první vůz, SUV model Sorento. Výrobní závod na ploše 2 200 akrů plní klíčovou roli v postupném posilování přítomnosti automobilky Kia na americkém trhu; její závod přitom momentálně disponuje roční výrobní kapacitou 340 tisíc vozidel.

Většinu vozidel vyrobených závodem KMMG tvoří nejoblíbenější vozy SUV značky Kia, kterými jsou Telluride a Sorento, stejně tak jako sedan střední třídy Optima. Kia Motors má v plánu navýšit roční výrobní cíl KMMG pro model Telluride ze současných 60 tisíc na 80 tisíc kusů.

Test Kia Sorento GT Line 2.2 CRDi A/T

Euisun Chung, výkonný viceprezident HMG (a prezident Kia Motors Corporation v době, kdy společnost o výstavbě závodu v Georgii rozhodovala), poblahopřál zaměstnancům KMMG i místním partnerům na speciální slavnostní akci, pořádané k aktuálnímu výročí. Pan Chung ocenil podporu a spolupráci Ministerstva hospodářského rozvoje státu Georgia, Ministerstva pro veřejné záležitosti a Úřadu pro správu přístavů státu Georgia.

Výkonný viceprezident Chung dále zdůraznil přínosy systému technických vysokých škol státu Georgia a roli programu Quick Start státu Georgia v zaškolování a rozvoji pracovníků KMMG během první dekády provozu, se zvláštním poukazem na pokrokové metody programu Quick Start v rámci školení více než 3000 zaměstnanců.

„Členové týmu KMMG si získali celosvětový respekt pro své pracovní výkony a oddanost věci,“ uvedl výkonný viceprezident Chung. „Pro úspěch prvního amerického závodu Kia byla klíčová podpora, které se nám od samotného počátku dostávalo – ze strany státu i místní samosprávy, občanských organizací a nejrůznějších partnerů. Není pochyb o tom, že Georgia i širší americký trh bude korunním klenotem našich globálních provozních aktivit.“

V souvislosti s dnešním rychlým tempem změn v globálním automobilovém průmyslu pak výkonný viceprezident Chung uvedl, Kia Motors se stane průkopníkem a propagátorem nových přístupů, a rovněž zdůraznil, že KMMG bude i nadále hrát důležitou roli v budoucí strategii firmy. „Budeme nabízet ty nejlepší služby chytré mobility na světě a rozšiřovat sféru našich aktivit nad rámec samotné výroby automobilů,“ doplnil. „Do budoucna se chystáme vyrábět nejen automobily, ale také osobní vozidla pro leteckou přepravu nebo roboty, včetně veškerých souvisejících služeb.“

Guvernér státu Georgia Brian P. Kemp, jenž se slavnostní akce s výkonným viceprezidentem Chungem zúčastnil, pochvalně zmínil úspěšnou první dekádu výroby i slibnou budoucnost firmy Kia ve West Pointu.

„Bylo mi ctí oslavit dnešní milník a řadu úspěchů, kterých tým Kia dosáhl během první dekády výroby zde v Georgii,“ komentoval guvernér Kemp. „Jsme také pyšní na to, že se Kia rozhodla usadit právě v našem státě a pověřit výkonného viceprezidenta Chunga a celý tým KMMG úkolem dosahovat dalšího růstu zde v Georgii, a i nadále kráčet v čele odvětví v otázkách bezpečnosti a kvality.“

Kia Motors se drží strategie Hyundai Motor Group coby poskytovatele řešení chytré mobility, a připravuje se tudíž na rychle se měnící podmínky v automobilovém průmyslu. Firma nedávno společně se sesterskou Hyundai Motor Company oznámila, že v USA založí joint-venture s firmou Aptiv se zaměřením na autonomní řízení s cílem kráčet v čele tohoto odvětví.

Přečtěte si také:  Kia odhaluje podrobnosti o novém Sorentu. Má nový podvozek i elektrifikovaná hnací ústrojí

Společnost Kia Motors byla ve studii J.D. Power zaměřené na kvalitu nově pořízených vozů označena již pátým rokem po sobě za nejlepší značkou neprémiových vozů. Automobily vyráběné firmou KMMG se zařadily mezi nejlepší v celém odvětví a v průběhu první dekády výroby nasbíraly celou řadu ocenění v příslušných kategoriích.

KMMG_10-let

Milníky společnosti KMMG

  • Březen 2006: Podepsání smlouvy
  • Říjen 2006: Slavnostní položení základního kamene
  • Listopad 2009: Spuštění výroby modelu Sorento
  • Únor 2010: Slavnostní otevření KMMG
  • Září 2011: Spuštění výroby modelu Optima
  • Leden 2019: Spuštění výroby modelu Telluride
  • Září 2019: Vyroben vůz s pořadovým číslem 3 miliony