Kia má v hledáčku BMW: čtyřdvéřové kupé s pohonem zadních kol bude realitou

Autor: Jan Karlík - 19. 6. 2016


Když Kia v roce 2011 představila na autosalonu ve Frankfurtu koncept s názvem GT, zároveň se dušovala, že do roku 2020 uvidíme Kiu s pohonem zadních kol. Zprávy z posledních dní tenhle výrok pomalu ale jistě potvrzují a my se zřejmě můžeme těšit na velmi dobře vybavenou a zábavnou Kiu.

Kia GT 4

Ekonomická stránka takového projektu je všeobecně známou věcí. Vyvíjet a postavit vůz s pohonem zadních kol je nezanedbatelně dražší, než postavit předokolku. Nicméně výhody s tím spojené, zejména na poli jízdního projevu, jsou celkem nevyvratitelné. Korejští inženýři to moc dobře vědí a právě to je jeden z tahonů projektu GT. Tím dalším je cílová skupina zákazníků. Kia se chce (dost možná pod jinou značkou) probojovat do prémiového segmentu. Když si uvědomíme o co se snaží Hyundai se značkou Genesis, dává to celé docela smysl.

Po technické stránce se pak bude jednat o zkrácenou verzi limuzíny Genesis G80, která však nabídne zajímavější tvary. Designově se bude Kia profilovat jako čtyřdveřové kupé. Po krku tedy půjde primárně takovým vozům jako Audi A5 Sportback nebo BMW 4 Gran Coupé. Pod kapotou nového vozu můžeme naštěstí čekat šestiválec. Bude se však jednat o zcela nový motor. Měl by mít objem 3,3 litru a výkon přesahující 365 koní (269 kW) a točivý moment 509 Nm. Tahle porce výkonu bude směřovat na zadní kola přes osmistupňovou automatickou převodovku. Měli bychom se dočkat i zážehového dvoulitru a samozřejmě vznětového motoru. To je však ještě ve hvězdách.

Přestože tahle informace je ještě na úrovní věštby z křišťálové koule. Sériový vůz a nebo alespoň koncept bychom měli vidět na ženevském autosalonu. Kia „GT“ se totiž má prodávat již příští rok.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru