Ken Block pojede se svým Hoonicornem RTR V2 na Pikes Peak + video

Autor: Pavel Srp - 21. 10. 2016


Ken Block představil před nějakou dobou opravdu velmi důkladně upravený Ford Mustang, který dostal jméno Hoonicorn. Z jeho původní podoby nezbylo prakticky nic, auto bylo přepracováno do šroubku. A před několika dny byla představena nová verze: Hoonicorn V2.

Původní auto pocházelo z roku 1965 a šlo o poměrně obyčejný Ford Mustang. Jenže to už dávno neplatí. Auto bylo důkladně přepracováno a lehké panely karoserie jsou nyní uchyceny na trubkový rám. Pod kapotou se nastěhoval motor Roush Yates o objemu 6.7 litru, který v první verzi nabízel výkon 845 koní. To ale pro Blockův nový počin prý není dostatečné, a tak se muselo dále upravovat.

Hoonicorn RTR V2 tak sice přijíždí se stejným osmiválcem, ten ale nyní spaluje methanol a přeplňují ho dvě obrovská turbodmychadla Garret, která ční nad motorem. Výsledkem je působivých 1400 koní na klice. O jejich přenos na silnici se pomocí závodní sekvenční převodovky starají kola obou náprav. Stačí ale jen pomyslet na to, že byste přidali plyn a všechna kola ztratí trakci… :D

To celé má jediný důvod a tím bude nové video, které ponese název: „Climbkhana„. Ken Block vyjede s novým Hoonicornem V2 na vrchol hory Pikes Peak. Ano, té hory, kde se jezdí legendární závody do vrchu. A nepůjde o žádnou jednoduchou věc, ačkoliv o zábavu bude – jak Kena Blocka známe – postaráno. Celková délka trati je 20 kilometrů, obsahuje 156 zatáček a vrchol je ve 4 302 m.n.m. Nejrychleji ji dokázal zatím vyjet Sébastien Loeb, jehož rekordní čas byl za volantem Peugeotu 208 T16 Pikes Peak obdivuhodných 8 minut a 13 sekund.

Ken Block si pro nás připravil trailer, kterým nás na finální video chce nalákat. Na to si však budeme muset ještě několik měsíců počkat. Premiéra je ohlášena až na léto příštího roku.

Štítky: , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru