Pokud máte v plánu si objednat jedinečný supersport Lamborghini Centenario Roadster, pak byste měli vědět, jak takové dodání vlastně vypadá. Čekáte láhev drahého šampaňského, červený koberec a luxusní atmosféru? Pak byste se asi načekali. 🙂

Máme pro vás takřka půlhodinové video, které dodávku tohoto auta a jeho následné rozbalování zachycuje. Ovšem neuvidíte ani šampaňské a ani červený koberec. Místo toho uvidíte dřevěnou přepravní bednu, kterou musí pomalu a opatrně rozdělávat několik lidí. Stačil by jeden špatný krok a výsledkem by bylo zničené auto v hodnotě více než 50 milionů korun.

Má to ale logiku. Pokud se taková luxusní a drahá auta přepravují za oceán, je lepší, je pořádně zabalit než řešit následná poškození. A u Laborghini Centanario Roadster prostě nechcete řešit škrábance nebo nedej bože zničené zpětné zrcátko.

Tohle už totiž není jen tak nějaké auto, to je něco jako skvost na kolech. Stačí se podívat na tento dodaný kousek. Majitel si ho objednal s transparentním lakem, který nechává naplno vyniknout karbonové karoserii. Ten pak doplňují zářivě žluté doplňky a stříbrná kola.

O pohon tohoto modelu se stará za předními sedačkami uložený atmosférický dvanáctiválec naladěný na 770 koní. Toto báječné italské stádo je pomocí automatické převodovky přenášeno na všechna čtyři kola. Zrychlení z 0 na 100 km/h je otázkou 2,8 sekundy a pro některé těžko představitelných 300 km/h překoná za 23,5 sekundy.