Když pojem mikrobus dostane nový rozměr. Tento upravený VW T1 je na prodej

Autor: Anina Russová -   23. 8. 2018


Na světě není moc ironičtějších aut, než je hippie Volkswagen T1. Malá dodávka, která od šedesátých let ohromila celé generace milovníků aut. Pokud dnes narazíte na zachovalý kus k prodeji, jeho cena roste skoro až do nebe. O moc líp na tom nejsou ani kusy méně zachovalé. Jde o velmi žádaný kus historie.

O to víc přemýšlíme o autě, které si můžete prohlédnout v přiložené galerii. Jeho majitel se rozhodl svůj bus zmenšit, upravit a zcela předělat. Karoserii zkrátil o 1,2 metru, rozšířil blatníky, přidal chromované nárazníky, neuvěřitelné přítlačné křídlo z Pontiacu Trans AM a nakonec i široká kola. Pro interiér zvolil velurové čalounění a chromové a pozlacené prvky. Celkový dojem pak dotváří výrazné vínové lakování.

V zadní části mini auta je umístěn čtyřválec s objemem 1835 cm³, který pracuje s čtyřstupňovou manuální převodovkou. K dokonalosti pak majitel dotáhl na zakázku dělaný výfukový systém, který ústí na boku vozidla.

Celý tenhle mišmaš úprav bude 30. srpna v rámci aukce Auburn Fall aukčního domu RM Sotheby´s na prodej. Odborníci předpokládají, že se jeho cena bude pohybovat mezi 15 a 18 tisíci dolary, tedy mezi 334 a 405 tisíci korunami Otázkou ovšem je, jestli se najde vůbec někdo, kdo by dal tolik peněz za tak zvláštní tuning.

Štítky: , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek