Kdyby Síla jezdila v Porsche, byla by to tato 911 inspirovaná známou planetou Tatooine

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Richard Gonçalves, ROCS Motorsport -  9. 12. 2023


Nemusíte být fanoušky Hvězdných válek, aby vás toto upravené Porsche 911 zaujalo. Jakkoliv je inspirováno světem Jedi a Síly, i samo o sobě vypadá prostě velmi dobře.

Přestavbu má na svědomí designér a stavitel aut Richard Gonçalves, který stojí za americkou firmou ROCS Motorsport. Jeho doménou jsou už od roku 1995 přestavby a úpravy vozů Porsche a jeho nejnovější projekt je 911 (964) Cabriolet z roku 1990. Tvůrce se nechal inspirovat pouštní paletou Tatooine a celý projekt má oslavovat kultovní význam jak stuttgartské automobilky, tak známého světa Star Wars.

Základem podle tvůrce bylo ponechat DNA Porsche, ale přidat pár kapek Hvězdných válek. Karoserie je proto udělána ve stylu mírného opotřebování tak, aby připomínala exteriér hvězdných lodí, zadní spoiler auta pak má připomínat slavnou loď Millennium Falcon. Na karoserii jsou pak ručně nakresleny znaky z abecedy Aurebesh.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Příspěvek sdílený Richard Gonçalves (@rocsmotorsports)

K tomu všemu tvůrce přidal nový zadní nárazník, respektive zadní rám s tažným zařízením, kola ve stylu disků od Fuchs obutá do terénních pneumatik, nový přední nárazník s beranidlem, a hlavně plnohodnotnou rezervu na kapotu. Dveře pak dostaly ochranné mantinely a aby to bylo dotaženo k dokonalosti, registrační značka nese nápis TAT2INE.

Sám designér a tvůrce auta vše popsal takto: „Tento projekt přesahuje oblast automobilového umění. Je oslavou kulturního významu Porsche i Star Wars. V obou případech jde o symboly inovace, řemeslné zručnosti a neúnavné snahy o dokonalost. Sloučením těchto dvou konstant jsem chtěl vytvořit jedinečné prohlášení, které rezonuje u fanoušků obou světů.“ A aby to bylo dokonalé, dohodl se autor přestavby s jedním ze svých partnerů, firmou Autodromo specializující se především na hodinky, že k vozu přidají pánské hodinky právě ve stylu Star Wars.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *