Zdroj: MP ČB

Nic neumí zkazit i tu nejobyčejnější cestu, třeba jen do práce, tak, jako setkání s policejní hlídkou měřící rychlost. Samozřejmě všichni víme, že rychlost je třeba dodržovat, ale také jsme jen lidé, kteří občas chybují. Maximální povolené rychlosti se navíc ve větších městech, jako je třeba Praha, hodně často mění podle aktuální dopravní situace. V tunelech je chvíli povoleno jet až 70 km/h, aby za chvíli na značkách naskočilo 50 km/h. V jedné ulici je povolena šedesátka, jinde musíte jet padesát nebo dokonce třicet kilometrů v hodině. Přidejte k tomu stále hustější a zběsilejší dopravu, chodce, cyklisty, semafory a další dopravní značení, a jednomu by z toho praskla hlava.

A pak jsou tu ty policejní hlídky, které stojí schované za stromem a pečlivě měří rychlost. To je něco jako taková třešnička na hořkém dortu každodenního života řidiče. A to ani nemluvíme o dopravních kamerách, které dělají totožnou práci. Těm se ale budeme věnovat někdy příště. Teď se podíváme na to, na jakých místech můžete v Praze potkat hlídky městské policie. Těch míst je více než 130 a navíc mohou průběžně přibývat. Záleží na tom, jaká místa městské policii schválí ta státní. Ta má totiž nad městskou policií a její prací, tedy i měřením rychlostí, dohled.

Blíží se další policejní akce Speed Marathon. I letos můžete vybírat místa k měření rychlosti

Dopátrat se konkrétních míst, kde městská měří, není těžké. Městská policie to dokonce zveřejňuje na svém webu. Upozorňuje ale také na to, že jde o kompletní soupis míst, kde se hlídky s radary mohou, ale rozhodně nemusejí objevit. V čem vám tedy ten šíleně dlouhý seznam, který najdete zde, může pomoci? Třeba v tom, že si ulice zadáte do navigace v autě nebo v chytrém telefonu a ta vás pak může na možnou přítomnost hlídky upozornit.

Součástí seznamu jsou také místa s kamerami, které patří do správy městské policie. Najdete je například v tunelu Mrázovka, ale i ve Strahovském a Brusnickém tunelu. Tak si dávejte pozor, ať zbytečně nepřijdete o peníze, body nebo v případě nehody následkem vysoké rychlosti také o zdraví.