topcar-mercedes-amg-glc-63-kupe-tuning

Ve společnosti TopCar se rozhodli, že z hodně ostrého SUV Mercedes-AMG GLC 63 kupé udělají ještě ostřejší auto. Do motoru se nepouštěli, ale se vzhledem několik proměn udělali. Jak se jim to povedlo, to už necháme na vás.

To, že úpravy ale nemohly být tak úplně decentní, prozrazuje to, odkud vlastně společnost TopCar pochází. Jsou to totiž Rusové. Mercedes-AMG GLC 63 kupé vypadá už v sérii hodně nazlobeně, v TopCaru mu ale přidali ještě spoustu karbonu. Použili ho na přepracované nárazníky, ale i na prahové nástavce nebo rozšiřující nástavce blatníků a tak dále.

Veškeré díly, které vypadají jako karbon, nicméně z karbonu opravdu jsou. Nejde pouze o nějakou fólii anebo pouhé potažení původních dílů tenkou vrstvou karbonových vláken. Z tohoto lehkého materiálu je i celá přední kapota.

Pod kapotou je zcela sériová pohonná jednotka. Ta je ale velmi potentní už z výroby, takže ji netřeba ladit. Vždyť čtyřlitrový dvakrát přeplňovaný motor se může pochlubit 510 koňmi a 700 Nm! To znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy a to i přesto, že auto váží dvě tuny!