Britský úpravce jménem Kahn Design na letošním autosalonu v Ženevě oficiálně představí svou karosářskou kreaci WB12 Vengeance. Ta stojí na základech Aston Martinu DB9. V květnu loňského roku společnost představila první skici, v srpnu pak vypustili video, kde se předprodukční kus proháněl po okruhu Millbrook Proving Ground a po necelém roce od oznámení se na ženevském autosalonu představí sériové provedení.

Pod upravenou karoserií se ukrývá relativně běžný model Astonu Martin s označením DB9. Kahn Design ctí jeho design a hlavní linie jsou totožné s původním astonem. Karoserie má ale být ručně vyráběna z hliníků a Afzal Kahn, šéf firmy, ji popisuje jako šavlozubého tygra připraveného ke skoku. No, dobrá tedy… 😀

Přestože první pohled může nabádat k tomu, že se od originálu mnoho nezměnil, všechny povrchové panely karoserie jsou nově navrženy a kupé má zcela novou příď, boky i zadní partie, jimž dominuje dvojice kruhových svítilen. Inspirace modelem 8C od Alfy nebo kupé-kabrioletem od Ferrari je poměrně zřejmá. WB12 Vengeance dostane 20″ kola vpředu a 21palcová kola na zadní nápravu. Pod kapotou s největší pravděpodobností zůstane původní vidlicový dvanáctiválec sériového modelu DB9. Ten nabízí v aktuálním provedení ze šesti litrů objemu celkových 517 koní (380 kW) a 620 Nm točivého momentu. Dá se očekávat, že výrobce nabídne také úpravu motorového prostoru a pravděpodobně i podvozku (z toho důvodu ten téměř roční vývoj), ale bližší informace zatím nejsou k dispozici.