1970-rolls-royce-silver-shadow-muhammad-ali-12-1

Kabriolet Rolls-Royce Corniche, který patřil Muhammadu Ali, byl prodán. Tipnete si, za kolik?

Od Anina Russová | 10. 10. 2018 0

Pokud byste hledali nějakou opravdovou legendu mezi boxery, pak jí je jistě Muhammad Ali, jehož občanské jméno je Cassius Clay. Nešlo jen o boxera, který vyhrával, co mohl. Šlo také o politického a náboženského aktivistu, který za život zvládl přestoupit k islámu a doslova vyšlapat cestu pro všechny černošské sportovce, kteří do „jeho éry“ rozhodně neměli na růžích ustláno.

Jak už to u takových lidí bývá, byl i Muhammed velkým fanouškem luxusních aut. V té době patřil k tomu nejlepšímu, co se dalo pořídit Rolls-Royce Corniche Mulliner Park Ward, a tak se není co divit, že po něm sáhl i slavný boxer. Rozhodně ale neměl auto jen tak pro nic za nic vystavené v garáži. Pravidelně ho od roku 1970, kdy si ho jako nové koupil, používal. Vzhledem k tomu, že ve stejném roce dostal zpět svou boxerskou licenci, objížděl s ním všechny velké zápasy. A to bylo na prodej.

Přečtěte si také:  Nové auto až za rok a čtvrt, ale taky za dva měsíce. Pokud potřebujete nové auto hned, řešení tu také je

Slavný boxer auto prodal v roce 1976, ale až o mnoho let později se dostalo do rukou sběratele z Holandska, který ho měl v držení dodnes. Auto je původní, neprošlo žádnou renovací a tak si nový majitel může říkat, že fakticky sahá na stejný volant, který měl před několika lety i Muhammad Ali. 😊 Jedinou změnou prošlo čalounění sedadel, protože původní červené bylo ve velmi špatném stavu. Nově tak jsou černá.

O aukci tohoto jedinečného auta se postarala aukční síň Bonhams, která našla nového zájemce, který byl ochoten zaplatit 132 250 eur, tedy asi 3,4 milionu korun. A to byla původní odhadní suma zhruba o polovinu nižší! Ale není se co divit. Muhammad Ali, ale nakonec i samotný Rolls-Royce jsou legendy, které mají svou cenu.