Juho Hänninen bude jezdcem týmu Toyoty v příští sezoně WRC

Autor: Tisková zpráva -   19. 10. 2016


Závodní tým TOYOTA GAZOO Racing oznámil, že do světového rallyového šampionátu FIA 2017 bude nasazen finský jezdec Juho Hänninen s kopilotem Kajem Lindströmem.

Závodní tým TOYOTA GAZOO Racing WRC pod vedením čtyřnásobného šampiona WRC Tommiho Mäkinena od počátku letošního roku usilovně pracuje na návratu do vrcholové soutěže. Během přípravy zajíždí a zkouší nový speciál Toyota Yaris WRC.

Juho Hänninen byl od počátku zapojený do intenzivního vývojového programu v roli oficiálního zkušebního jezdce. Nelze se tak ani divit, že byl zvolen jako pilot, jenž se ukáže v první sezóně světového rallyového šampionátu FIA WRC továrního týmu Toyoty. Juho Hänninen podepsal roční smlouvu s opcí na prodloužení po roce 2017.

toyota-yaris-wrc-microsoft-2

Po zisku mistrovského titulu Intercontinental Rally Challenge (IRC) v roce 2010 dokázal Juho v roce 2011 vybojovat titul FIA S-WRC a rok poté ještě mistrovský titul v rámci evropského rallyového šampionátu. V letech 2013 a 2014 se úspěšně prosadil a dosáhl skvělých výsledků při různých příležitostech, např. na Rallye Švédsko, Rallye Polsko a Rallye Finsko. V roce 2017 bude nasazen jako tovární jezdec týmu TOYOTA GAZOO Racing WRC společně s kopilotem Kajem Lindströmem.

„Je to opravdu splněný sen,“ poznamenal Juho Hänninen a dále se rozpovídal: „Nástup do továrního týmu s takovým potenciálem a na celou závodní sezónu považuji za ohromnou příležitost. Spolupracujeme již od samotného počátku, takže o to více mě to těší a motivuje. Yaris WRC je neuvěřitelný stroj. Nemohu se dočkat, až vyjedeme na Rallye Monte Carlo!“

Z angažmá Juha Hänninena má radost i Tommi Mäkinen, šéf týmu TOYOTA GAZOO Racing WRC, jenž zdůraznil, že sezóna 2017 bude pro celý tým v první řadě otázkou sbírání zkušeností. „Juho byl od nástupu do týmu neuvěřitelně motivovaný a skvěle se zapojoval,“ uvedl Tommi Mäkinen a dodal: „Rovněž jasně pochopil, že to nemůžeme brát hlava nehlava a v sezóně 2017 se musíme se šampionátem sžít a především sbírat zkušenosti.“

Toyota Yaris WRC

„Se světovým rallyovým šampionátem má dost zkušeností a jsem si jistý, že když Yaris WRC vyvíjel od samotného počátku, sám tento vůz zná nejlépe. To vidím jako ideální kombinaci,“ vysvětlil angažmá finského jezdce Mäkinen a doplnil: „Pevně věřím, že celý tým udělá maximum pro to, aby všechna energie a tvrdá práce věnovaná tomuto projektu v posledních měsících vedla k úspěchu.“

Optimismus nad jmenovaným jezdcem neskrývá ani Koei Saga, hlavní manažer a technický ředitel projektu TOYOTA GAZOO Racing Factory a současně zástupce šéfa týmu TOYOTA GAZOO Racing WRC. „Jsem nadšený, že v sezóně 2017 bude v týmu právě Juho. Vývoji vozu Yaris WRC se věnoval již od samotného počátku tohoto projektu. Těšíme se na naši spolupráci. Věřím, že co nejdříve vybojuje pódiové umístění a pomůže nám v našem úsilí vyrábět stále lepší automobily,“ řekl Saga.

Přečtěte si také:  Do formule 1 přijíždí SUV. Na trať může vyjet i Aston Martin DBX707

juho-hanninen-kaj-lindstrom-02

Juho Hänninen
Datum narození: 25. července 1981 (35 let)
Národnost: Fin

Hlavní body kariéry:
• 2001: První rallye, SM Valvoline Rally (Finsko)
• 2006: První rallye WRC, Rallye Švédsko
• 2008: První vítězství, Rallye Rusko (Intercontinental Rally Challenge s vozem Peugeot 207 S2000)
• 2010: Zisk mistrovského titulu IRC (s vozem Škoda Fabia S2000)
• 2011: Zisk mistrovského titulu FIA SWRC (s vozem Škoda Fabia S2000)
• 2012: Zisk mistrovského titulu FIA ERC (s vozem Škoda Fabia S2000)

Statistiky WRC:
• Počet startů ve WRC: 43
• Bodový zisk: 54
• Vítězství v etapách: 3

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *