Jon Olsson vyrazil se supersportem Praga R1R z Monaka do Španělska – video

Autor: Tisková zpráva - 18. 12. 2016


Praga R1R, předsériový prototyp českého supersportovního automobilu, vyrazil na cestu z Monaka do španělské Marbelly. Za jeho volantem nesedí nikdo jiný, než známý youtuber, lyžař a milovník exotických vozidel Jon Olsson. Cílem je legendární závodní okruh Asscari, kde pragovka po své více jak 1500 km dlouhé cestě předvede své závodní geny a možná se pokusí atakovat i traťový rekord.

Již samotná cesta vedoucí z Monaka přes Barcelonu až do jihošpanělské Marbelly prokáže schopnosti tohoto speciálu stavěného primárně na okruhy obstát i v běžném provozu. Na závodním okruhu je tento vůz rovnocenným konkurentem závodních speciálů třídy GT3 a dokonce LMP3 (Le Man Prototypes). A to za zlomek nákladů.

Celou cestu je za volantem světově proslulý Jon Olsson, který absolvoval několikrát závod GumBall 3000 se svým upraveným Audi RS6 DTM RR a letos brázdí ulice Monaka i sjezdové svahy se svým Lamborghini Huracán s výkonem přesahujícím 800 koní. Ihned po prvním dnu v pragovce však prohlásil: „Praga je spolehlivá jako Audi, jen trochu extrémnější. Moje lambo je proti tomu jako hračka.“

Česká Praga je jednou z nejstarších automobilových značek světa (1907) a aktuálně nabízí závodní automobily Praga R1 v různých specifikacích. Jedná se o závodní automobil 21. století, který těží z nízké hmotnosti, špičkové aerodynamiky, ale hlavně vysoké spolehlivosti, nízkých provozních nákladů a jedinečné bezpečnosti díky karbonovému monokoku splňující nejpřísnější kritéria. Z ryze závodní verze R1 vychází pro silniční provoz homologovaná verze R1R, která se svým 2.0 litrovým turbomotorem o výkonu 380-400 koní a váhou pod 700 kg poráží výkonovými parametry i ty nejdražší hypersporty planety.

Doprovodným vozem po celou cestu Jona Olssona je v dílnách AutoTechnologi upravený Mercedes-Benz A 45 AMG s výkonem 450 koní.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru