Lyžař Jon Olsson není znám jen díky svým sportovním úspěchům, ale mezi fanoušky benzínu také díky svým automobilovým kreacím. Jeho auta byla vždy exkluzivní, nejen svým původem (měl vozy jako Lamborghini, Audi R8, RS6 a podobně), ale také tím, jak si je Jon upravil.

jon-olsson-lamborghini-huracan-01

Jeho poslední projekt založený na Audi RS6 nedopadl dobře. Někdo ho ukradl a později zapálil. Šlo dosud o nejbrutálnější úpravu, kterou Jon na svém autě povedl. Nejen, že důkladně zvýšil výkon, který se po úpravě nebezpečně blížil tisíci koní, ale důkladně upravil také karoserii. Podobným směrem se chce vydat i s dalším projektem založeným na Lamborghini Huracán.

jon-olsson-lamborghini-huracan-02

Už z výroby ho pohání skvělý motor V10 o objemu 5,2 litru s výkonem 449 kW/610 koní a točivým momentem 560 Nm. Díky tomu a pohonu všech kol je zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou pouhých 3,2 sekundy a dalších přibližně 7 sekund trvá zrychlení na 200 km/h (9,9 sekundy). To je pro Jona Olssona samozřejmě málo!

jon-olsson-lamborghini-huracan-03

Auto je úplně nové, na počítadle ujetých kilometrů svítí číslovka 478 km. Auto už je ale zcela demontováno a připraveno na instalaci nového širokého bodykitu. Nechme se překvapit, jak to nakonec dopadne, ale podle předchozích aut můžeme opět čekat pořádnou „bombu“.

Podívejme se na některá videa s jeho staršími projekty: