O tomto projektu Jona Olssona jsme vám už na jaře říkali. Ale připomeňme si ho. Jde o Lamborghini Huracán LP 610-4, ale protože jeho majitelem je majitelem slavný lyžař Jon Olsson, bylo hned od začátku jasné, že sériový nezůstane. Lambo svěřil do rukou švédské společnosti Stertman Motorsports, kteří popustili uzdu své fantazii a auto řádně upravili.

Jako tradičně je Huracán zabalen do maskáčové fólie, o kterou se postarala firma WrapZone. Nechybí ale ani tradiční rakev na střeše, která je vyrobená z karbonu firmou 56Nord. Auto navíc dostalo nový podvozek a brzdy. V sérii má tohle auto karbon-keramické, ale ty Jon nechal vyměnit za „obyčejnější“ železné. Proč? Protože je především lyžař a s autem hodlá trávit hodně času na horách. Místní nízké teploty by ale karbon-keramickým brzdám nemusely udělat moc dobře.

Zevnějšek je možná pro některé extrémní, ale to, co se dělo pod maskáčovým kabátem, je ještě větší úlet. Atmosférický desetiválec o objemu 5,2 litru s výkonem 449 kW/610 koní s točivým momentem 560 Nm je pro Jona málo. Proto ho nechal vyladit na 600 kW/815 koní. Auto prý ještě neprošlo finálním měřením dynamických schopností, ale Jon po pár kilometrech za volantem tvrdí, že ze 100 km/h na 200 km/h to Huracán zvládne za pět sekund. Pro srovnání, Bugatti Veyron na to potřebuje také 5 sekund. Teď už si jen počkat na oficiální měření. Myslíme si, že až si úpravy sednou, bude to ještě hodně zajímavé.