ferrari-laferrari-aperta-alpy-video

Jízda Ferrari LaFerrari Aperta na uzavřené silnici v Alpách je epická

Autor: Pavel Srp - 1. 7. 2018


Ferrari LaFerrari Aperta je exkluzivní roadster, který vyrobila automobilka jen 500kusové sérii. Většina aut tak jistě parkuje v klimatizovaných garážích a halách, protože jejich cena rychle stoupá už po koupi. Tohle černé ale ne, to jezdí. Dokonce i v Alpách na jedné hodně klikaté horské silničce.

Podle popisu u videa šlo o „závod“ mezí tímto Ferrari a motokárou, kterou lze spatřit na konci videa. Nejde ale o jen tak nějakou motokáru, protože nakonec byla o sekundu rychlejší než LaFerrari. A to podle videa z pohledu řidiče nejelo úplně pomalu. Popisek pod videem také říká, že asfalt byl kluzký, takže řidič řadil dříve, aby více využíval točivý moment elektromotoru.

Za volantem motokáry seděl automobilový závodník Andreas Bakkerud a šlo o akci pro motokárový magazín TKART. Natáčelo se v Passo di Giau (průsmyku Giau), což je horská silnice v nadmořské výšce 2236 metrů táhnoucí se v italské provincii Belluno. Průsmyk spojuje města Cortina d’Ampezzo na severovýchodě údolí řeky Boite s městem Selva di Cadore na jihozápadě údolí Livinallongo.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek