Ferrari LaFerrari Aperta vyrobila automobilka v omezené sérii, z výrobních pásů sjela navíc méně než polovina toho, co vyjelo „běžných“ LaFerrari. Automobilka vyrobila 209 kusů, z toho si jich 9 nechala pro sebe pro různé prezentace a 200 jich prodala zákazníkům. Nakonec se ale rozhodla vyrobit ještě jeden kus a ten nabídnout do charitativní aukce. Cena, za kterou se nakonec 210. kus prodal, překvapila.

Aukce proběhla v sobotu 9. září na testovacím okruhu automobilky ve Fioranu. Aukci pořádala aukční síň RM Sotheby’s při příležitosti 70. výročí Ferrari. Finální cena, za kterou nakonec zájemce auto vydražil, byla 8,3 milionu euro, což je v přepočtu více než 215 milionů korun! Výtěžek nepůjde automobilce, ale půjde na dobrou věc. Ferrari peníze věnuje charitě „Save the Children“, která je využije pro mezinárodní vzdělávací program.

Toto poslední, 210. LaFerrari Aperta je speciální. Dostalo metalický lak Rosso Fuoco, který doplňují „závodní pruhy“ v bílém metalickém odstínu Bianco Italia. Interiér je kombinací černé Alcantary a karbonu, jež doplňují kontrastní červené detaily a švy.

Podobně to udělalo Ferrari i u kupé LaFerrari, jehož mělo být původně vyrobeno jen 499 kusů. Nakonec automobilka vyrobila ještě jeden a ten také vydražila. Částka tehdy vyšplhala na 7 milionů dolarů, tedy v přepočtu na 168 milionů korun.