Polestar, výkonnostní značka automobilky Volvo Cars, překročila hranici sta tisíc výkonových optimalizací vozů Volvo, které byly od představení programu provedeny po celém světě. Uvedeného milníku se podařilo docílit po dosud nejprudším zvýšení prodeje, k němuž došlo v prvních pěti měsících roku 2017, kdy se prodalo přes 12 000 optimalizací. Ve srovnání s loňským rokem se jedná o nárůst o více než 30 %. V České republice je nyní možné pořídit optimalizaci Polestar do některých vozů za zvýhodněnou cenu.

Klíčovým faktorem tohoto nárůstu je vysoká poptávka po poslední generaci optimalizace Polestar pro pohonné agregáty Drive-E automobilky Volvo Cars, přičemž bude od července letošního roku k dispozici optimalizace také pro nové Volvo XC60.

„Pro značku Polestar se jedná o důležitý milník a zároveň také o důkaz rostoucího zájmu na výkon orientovaných zákazníků Volvo z celého světa o naše produkty,“ uvedl Johan Lindqvist, ředitel globálního prodeje ve společnosti Polestar. „Z hlediska prodeje se nacházíme na cestě k našemu dosud nejvydařenějšímu roku a co nevidět se chystáme představit nové vzrušující produkty.“

Nejpopulárnějším modelem je z hlediska optimalizace výkonu Volvo XC60, které je těsně následováno modely XC90 a V60. Pokud jde o objem prodeje, třemi nejúspěšnějšími trhy jsou Čína, Švédsko a Spojené státy americké.

Poslední generace výkonové optimalizace Polestar má u vozů Volvo s novými pohonnými jednotkami vliv na pět klíčových oblastí, kterými jsou výkon / točivý moment motoru, odezva škrticí klapky, rychlost řazení převodových stupňů, přidržení zařazené rychlosti v zatáčce a citlivost na zavírání škrticí klapky. Smyslem provedených změn je na základě zkušeností stáje Cyan Racing, která absolvovala tisíce kol na závodních okruzích celého světa a je partnerem značky Polestar v oblasti motorsportu, zajistit vozům Volvo ještě lepší výkonové vlastnosti a jejich řidičům intenzivnější jízdní zážitek.

Právě pro tyto vozy byla nyní v České republice upravena cena softwarové optimalizace Polestar na 24 993 Kč vč. DPH. Konkrétně se změna týká vozů od modelového roku 2015 disponujících novou generací čtyřválcových pohonných jednotek Drive-E ve spojení s osmistupňovou automatickou, respektive šestistupňovou manuální převodovkou.

Žádná z úprav provedených v rámci originální SW optimalizace výkonu Polestar neznamená změny z hlediska deklarovaných emisí, spotřeby paliva, servisních intervalů a záručních podmínek automobilky Volvo. Úprava je samozřejmě homologovaná a zapisuje se do ORV (technického průkazu) vozidla. Vozy s optimalizací Polestar se tak stávají žádanějšími i jako ojeté.   

Přečtěte si také:  Ideální rodinné auto? Rozhodně hlučná a super rychlá Audi RS6-R Avant od ABTu