srovnejto

Považujete se za spolehlivého řidiče, který jezdí bezpečně za všech okolností? Obecné statistiky za loňské roky jsou bohužel neúprosné, a odhalují spoustu důležitých informací.

Nesprávný způsob řízení

Podle statistik Policie České republiky je několik příčin, které způsobují nehody na silnicích. Mezi těmi hlavními uvádí nesprávný způsob řízení vozidla, kde jde hlavně o nevěnování se řízení, nepřiměřenou rychlost nebo nedodržování vzdálenosti mezi vozidly. Samozřejmě nás jako řidiče často ovlivní i změny počasí, hlavně mlha či déšť či námraza v zimě.

Telefonujete za jízdy?

Mobilní telefon nebo jiné chytré zařízení je v posledních letech jednou z příčin naší nepozornosti za volantem. Stačí jen nepatrný okamžik, během kterého se zahledíte do telefonu, a už nestihnete zabránit možné srážce. I telefonování či držení mobilu při jízdě je proviněním, za které dostanete pokutu, a přičtou se vám body v rámci bodového systému.

Dopravní přestupky jsou evidovány v zákoně č. 361/2000 Sb. o silničním provozu. Držení telefonu v ruce je typem přestupku, který je konkrétně formulován v paragrafu § 7 odst. 1 písm. Jedná se o jeden z „méně závažných“ přečinů a většinou se vyřeší na místě – obdržíte pokutu do 1000,- a získáte nejspíše dva body.

Statistiky nehodovosti za uplynulé dva roky

 20182017
Počet dopravních nehod3 6733 590
Odhadnuté škody v mil. korun248 128 700243 206 900
Nepřiměřená rychlost869869

Porovnávejte své možnosti

Určitě víte o tom, že musíte mít své povinné ručení bez ohledu na to, jaké motorové vozidlo využíváte. Možná ale nevíte, že můžete porovnávat nabídky ručení pomocí online srovnávače Srovnejto.cz. Stačí, když vyplníte základní údaje o vás i vašem vozidle, a během chvilky se můžete rozhodovat z přehledné nabídky služeb. Navíc si své ručení můžete sjednat jednoduše online během pár minut.

Myslete při řízení nejen na sebe, ale i na ostatní řidiče a jezděte bezpečně za každé situace. Nenechte se ovlivnit telefonem a věnujte se opravdu jen řízení. Pro ještě větší bezpečí si můžete sjednat i havarijní pojištění nebo pojištění proti odcizení. Máte spoustu možností, které vás mohou ochránit před nepříjemnými a mnohdy závažnými situacemi.