test-seat-leon-cupra-300-p5

Jsou auta, která prostě občas svádí k tomu, sešlápnout plynový pedál a zkoušet, co zvládnou. Jenomže se tím můžete dostat do pořádného maléru, obzvlášť, když to budete zkoušet tam, kde nemáte. O tom se před pár dny přesvědčil jeden Němec, který ale už roky žije ve švýcarské Basileji. O tom, že tamní zákony jsou extrémně tvrdé a porušovat je není dobrý nápad tedy musel vědět. Přesto se v noci na 12. února nechal unést a na dálnici svůj Leon Cupra ST rozjel na 249 km/h.

To ale neuniklo švýcarským policistům. Mluvčí tamního policejního oddělení z Thurgau Matthias Graf dokonce řekl, že si nepamatuje, že by někdo za poslední dlouhé roky takto výrazně překročil maximální povolenou rychlost.

Ve Švýcarsku je totiž na dálnicích povoleno maximálně 120 km/h, a i řidiči těch nejrychlejších aut si dávají dobrý pozor, aby to dodržovali. Pokuty se zde totiž vyměřují podle příjmu dotyčného, a to v některých případech může být opravdu velmi vysoká suma. Tento 34letý Němec se – bohužel pro něj – nechal až příliš unést, což ho bude stát nejen malé jmění, ale také nejspíš i svobodu, a to až na 15 měsíců bez možnosti odvolání. Jakmile ho totiž policisté zastavili, byl rovnou zatčen a auto mu bylo zabaveno. Automaticky také přišel o řidičský průkaz, a to až na dva roky.

No, pokoušet zákon se ve Švýcarsku opravdu nevyplácí. Příště si to asi každý raději rozmyslí, protože policie tento případ bere také jako výstrahu pro všechny ostatní, kteří by měli jen myšlenky na to, porušovat nejen silniční zákony.

Der 34-Jährige raste laut Polizei auf der A7 bei Frauenfeld mit Tempo 249 km/h. Dem Mann drohen jetzt vier Jahre Haft.

Zveřejnil(a) ZDF heute dne Pondělí 11. února 2019