Jestli máte dost peněz, můžete bydlet v mrakodrapu vyrobeném Porsche

Autor: Anina Russová - 24. 3. 2017


Tohle bydlení je splněným snem každého pravověrného milovníka Porsche. Mrakodrap najdete ve stále slunném americkém Miami. Jde o šedesátipatrový luxusní dům, ve kterém si můžete koupit byt či penthouse. Je to úžasná stavba, která je ale pro nás nejzajímavější tím, že jsou v jeho středu umístěny tři výtahy, které dovezou vás i vaše auto až do vašeho bytu.

Výtahy dostaly pojmenování Dezervators, za čímž hledejte spojení slov „elevator“, tedy výtah a jména Gila Dezera, developera, který projekt stavby vedl a tyto výtahy si nechal patentovat. Jejich princip spočívá v tom, že pro vás i pro auto přijede speciální plošina, která si auto nadzvedne, přeloží na platformu výtahu a následně odveze buď do prosklené garáže nebo rovnou do vašeho obýváku. Záleží jen na tom, jaký byt, respektive jak velký byt, máte.

Některé byty nenabízejí prostor jen pro jedno auto, na které byste se mohli dívat večer u skleničky vína, ale třeba rovnou na 11 aut. A samozřejmě nemusí jít jen o Porsche. I kdy, co lepšího, než třeba epické Porsche 959 u krbu parkovat… :)

Zní to báječně, vypadá to báječně, jen ty ceny zas tak báječné nejsou. V mrakodrapu je celkem 132 bytů a nejlevnější vyjde na 5 milionů dolarů, tedy asi 125 milionů korun. Nejdražší penthouse vyjde na 32 milionů dolarů, tedy asi 800 milionů korun. Nabídne ale čtyři ložnice, dvě koupelny a 11 parkovacích míst přímo v bytě.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek